Recenze Alza.cz

Sama sebe Alza charakterizuje jako největší obchod s počítači a elektronikou. A ona je to z velké části pravda. Primární zaměření eshopu Alza.cz skutečně směřuje k elektronice. Na tomto odvětví také začínala a dodnes mu věnuje nejvíce pozornosti. Co však zaujme nejvíce, je šíře jejího sortimentu. Pokud si kromě počítače budete chtít pořídit i zahradní gril, oblíbenou knihu, vodu po holení nebo třeba kontaktní čočky, vše to na Alze seženete.

S tímto zjištěním se nabízí otázka, zdali je možné udržet při tak vysokém počtu položek v eshopu (tisíce položek) potřebnou kvalitu. Pro jednoho konkrétního zákazníka je nemyslitelné si to ověřit, Alza však disponuje takovými kapacitami, ať už finančními, nebo personálními, že o její profesionalitě v tomto směru pochybovat nelze.

Něco málo z historie

Kronika značky alza se začala psát v roce 1994, kdy se Aleš Zavoral rozhodl provozovat obchod s elektronikou. Zprvu se jednalo o fyzický obchod, jako eshop začala alza fungovat až v roce 2010. V té době se o její chod staralo 10-15 zaměstnanců, dnes jejich počet překračuje tisícovku, prodejny (tehdy byla jediná) se počítají v desítkách.

Široký sortiment

Pro představu, že alza skutečně není jenom o elektronice, se podívejte na tento jednoduchý diagram, znázorňující úchvatnou šíři sortimentu.

 •          Elektronika

o   Mobilní telefony včetně doplňků

o   Počítače, notebooky včetně všech komponent a doplňků

o   Televize

o   Fotoaparáty, kamery, audio zařízení

o   Hodinky (chytré i módní)

o   Bílá elektronika

o   Spotřebiče do domácnosti

 •          Média a zábava

o   Audioknihy

o   Elektronické knihy

o   Filmy, hudba

o   Počítačové hry

o   Software (operační systémy, antiviry, grafické programy…)

 •          Hračky

o   Stavebnice, společenské hry, RC modely, digitální a robotické hračky, lego, plyšové hračky, školní potřeby, doplňky do dětských pokojů…

 •          Drogerie, parfémy
 •          Sport

o   Vybavení pro zimní, letní indoor i outdoor sporty

 •          Hobby

o   Nářadí (elektrické, aku, ruční), zahradní nábytek, vybavení a doplňky pro auto-moto…

Služby Alza.cz

Kromě široké nabídky zboží poskytuje alza také některé netradiční služby. Na mysli nemáme ty standardní jako různé druhy dopravy, vyzvednutí na pobočce, pohodlné nakupování skrze mobilní telefony, sledování trasy balíků apod. Alza nabízí například doručování zboží i o víkendech, v sobotu a neděli lze zavítat i do kamenných prodejen. Mimo to fungují na alze i speciální služby, které ji odlišují od konkurence:

Nový telefon každý rok

Tato služby platí pro mobilní telefony značek od Applu a Samsungu. Za paušální měsíční poplatek si můžete pronajmout telefon s garancí toho, že jakmile vyjde jeho nový model, máte právo na jeho bezplatnou výměnu. Rovněž opravy a reklamace vás nebudou stát ani korunu. Nevýhodou je, že telefon není ve vašem vlastnictví. Po uplynutí sjednané doby a neprodloužení smlouvy se vrací alze.

Alza Premium

Za poplatek, splatný každý měsíc, máte možnost si na alze užívat dopravu, hudbu, filmy nebo noviny zdarma. Vstoupit do klubu Alza Premium se vyplatí zejména těm, kteří nakupují pravidelně. První měsíc členství je zdarma, standardní doba členství trvá 12 měsíců.

Stále nový notebook/PC

Stejnou službu za stejných podmínek jakou nabízí pro iPhony a Samsungy, má alza i pro počítače a notebooky.

Osobní zkušenost

Moje osobní zkušenost s e-shopem Alza.cz je pozitivní. Neřadím se k pravidelným zákazníkům, nakoupil jsem však více nežli jednou. Veškeré obchody probíhaly standardně včetně platby, doby doručení i komunikace. V jednom případě (mobilní telefon – neúplné balení) jsem řešil i reklamaci. Po předložení problému mi bylo vyhověno a zboží vyměněno za správné a s kompletním balení. Vše, co jsem kdy na Alza nakoupil, spadá do kategorie elektronika. U ostatního sortimentu mám jiné favority.

Alza v číslech

Na závěr se podívejme na několik zajímavých čísel, kterými se Alza může chlubit

 •          Rekord v tržbě eshopu za jeden týden: 1 miliarda Kč
 •          Rekord v tržbě za jeden nákup: 200 milionů Kč
 •          50 000 produktů v eshopu
 •          Více než 3,5 milionů vyřízených objednávek
 •          Přes 15 miliard roční obrat
 •          Více než 1000 zaměstnanců
 •          1 mimozemšťan, který od roku 2008, kdy se stal maskotem Alzy, denně svým hlasem otravuje uživatele internetu

Podívejte se na slevové kupóny a kódy na ALZA.cz >> SLEVOVÉ KUPÓNY ZDE

Další oblíbené články