Povánoční slevy a výprodeje na elektro

Uvažujete o tom, že je načase svůj mobilní telefon vyměnit za nový? Dosloužila stará televize nebo notebook už nezvládá nápor nových aplikací? Ukážeme vám, proč si letos raději Ježíškovi o novou elektroniku nenapsat a počkat s nákupem na povánoční výprodeje.

 

Vánoční výprodeje odstartují už o Vánocích

Opozděné Vánoce vám pomohou ušetřit nemalé finanční částky. E-shop Alza slibuje slevy až 80 %, které odstartují už 25. prosince, podobně jako v řadě dalších internetových obchodů.

Letos nicméně vánoční výprodeje pozastaví zákon, podle kterého musejí zůstat zavřené všechny provozovny, které mají prodejní plochu větší než 200 m². Tyto obchody tak první zákazníky znovu přivítají až 27. prosince. Porušení povinnosti může obchodníka vyjít až na 1 000 000 Kč pokuty.

Cílem doprodeje je především zlikvidovat starší skladové zásoby a uvolnit tak prostor novému zboží. Ve slevě se ale ocitne i běžný sortiment. A samozřejmě se řada obchodníků bude snažit obratem prodat to zboží, které se jim vrátí coby nevhodný dárek pod stromeček. V některých obchodech přitom budou slevy pokračovat až do poloviny ledna. Do stejné doby mají také zákazníci zpravidla možnost nehodící se zboží, které pořídili již před Vánocemi, vrátit.

 

Co ve slevách pořídit a jak nakupovat zodpovědně

Elektronika patří přitom mezi stálice slevového sortimentu. V roce 2015 například tvořily polovinu obratu výprodejů televize. Obchodníci cíli primárně na ty, kteří místo věcných darů obdrželi na Štědrý den obálku s penězi, což je stále častější způsob obdarovávání. Hotovost obdrží dokonce sedm z deseti Čechů.

Důležité je však nakupovat uvážlivě a nenechat se napálit. Někteří prodejci ceny počítají z původní ceny, za kterou se výrobek na trhu prodával na počátku. Reálně se v případě takovéhoto umělého navýšení ale o žádnou slevu nejedná. Od podobných praktik se v minulosti distancovala například společnost Datart, která svoje slevy vždy striktně počítá z cen stanovených v předvánočním období.

 

Seznam e-shopů se zlevněnou elektronikou najdete >> ZDE

Další oblíbené články