Školní pomůcky

Zpátky do školy: Jak ušetřit při nákupu pomůcek

Dva měsíce letních prázdnin skončí a děti zasednou zpátky do školních lavic. Zatímco žáčci budou plni dojmů probírat s kamarády své prázdninové zážitky, rodiče čekají starosti s nákupem školních pomůcek. Ať už vedete do školy prvňáčka nebo jste ostřílený rodič několika školáků, jistě oceníte naše nápady, jak ušetřit při nákupu školních pomůcek.

1/ Nepropadejte akcím a slevám

Již od půlky prázdnin jsou rodiče zahrnováni reklamami na školní vybavení a pomůcky, které nutně musí nakoupit právě teď. Když koupí velkou sadu, ušetří. Když nakoupí v srpnu, ušetří. Pokud podlehnete volání reklam, pravděpodobně nakoupíte věci ve slevě o něco levněji. Největší zádrhel těchto reklamních triků je však v tom, že nakoupíte věci, které vaše dítě vůbec nebude potřebovat. Také výhodné sady, ze kterých dítě využije jen malou část, se vám můžou ve finále velmi prodražit. Klidně tedy nakupujte ve slevách a akcích, ale pouze to, co bezpečně víte, že vaše dítě potřebuje a využije.

2/ S nákupem vyčkejte na začátek školního roku

Hned na začátku školního roku dostane vaše dítě nejspíš seznam věcí, které potřebuje. Pokud pro vás seznam nebude dostatečný, můžete se zajít do školy přímo zeptat paní učitelky. Získáte tak konkrétní a přesné informace o pomůckách a učebnicích, které je třeba dítěti pořídit. Mnoho peněz tedy můžete ušetřit tím, že nebudete nakupovat dopředu zbytečnosti.

3/ Dejte přednost kvalitě před značkou

Není pravidlem, že značkové věci jsou vždy kvalitnější. Děti chtějí určitou značku třeba proto, že se snaží zapadnout mezi spolužáky. Vysvětlete dětem, že než značka je důležitější kvalita a dostupná cena. Než platit předraženou značku, je určitě lepší koupit funkční, levnější a přitom hezký výrobek. Kvalitní batohy můžete zakoupit například v e-shopu Topgal.cz. Za ušetřený peníz můžete dítěti koupit něco pro radost.

4/ Kupujte od starších ročníků

Zejména knížky, učebnice a pomůcky určené pro konkrétní třídu se nevyplatí kupovat nové. Poptejte se rodičů starších dětí a kupte věci použité. Pokud jsou v dobrém stavu a za slušnou cenu, vaše dítě je bez problémů využije. Ušetříte tak rodinný rozpočet i přírodu. Při nákupu starších knih však dejte pozor, aby se jednalo ještě o aktuálně používanou verzi. Nejste přece tak bohatí, abyste mohli kupovat zastaralé učebnice.

5/ Využijte dětských bazarů a bleších trhů

Pokud vaše škola takovéto akce nepořádá, můžete je zkusit zorganizovat sami. Na trhu nejen nakoupíte vše potřebné, ale sami můžete nabídnout pomůcky po svých dětech rodičům mladších žáků. Vylepšíte rodinný rozpočet o utržené peníze, levně pořídíte vše potřebné. A kdo ví, třeba narazíte i na nějaký ten obnošený, ale zachovalý značkový kousek, po kterém vaše dítě touží. Děti mění rychle zájmy i vkus. Třeba nějakého staršího spolužáka značková věc brzo omrzela a vy uděláte svému dítěti radost za pár korun.

Další oblíbené články