Dítě v zahradě

Zahrada pro děti, bez čeho se při jejím vybavování neobejdete?

Mít vlastní zahradu je výhodné především pro rodiny s dětmi. Co by na správné zahradě nemělo chybět, aby se na ní malí obyvatelé nenudili?

Zahradní nábytek pro děti

Zahradní nábytek je základní součástí každé zahrady. Tak proč si nepořídit i nábytek v dětské verzi. Určitě ho vaši nejmenší ocení. Nejvhodnější je, dokážete-li pomocí zeleně rozčlenit jednotlivé části zahrady tak, abyste jim vždy zajistili dostatek soukromí.

Dětský zahradní nábytek se prodává ve variantě lavic či židlí se stolkem. Podobně jako u klasického nábytku je při nákupu důležitý především materiál, který předurčuje vlastnosti nábytku. Pořídit tak můžete nejčastěji provedení plastové či dřevěné.

Plast je materiálem, který je lehký, velmi levný a snadno se udržuje. Naproti tomu dřevo vyžaduje náročnější péči, ale nábytek je masivní, velice stabilní a dlouho vydrží.

Domeček na zahradu

Zahradní domeček je ideální volbou, chcete-li dětem zajistit klid a soukromí. Domečky se opět vyrábějí většinou z plastu či ze dřeva.

Plastový domeček v první řadě ocení hlavně rodiče, neboť jde o levnější verzi. Díky nízké hmotnosti se s domečkem i snáze manipuluje. Plast však ve srovnání se dřevem není tak robustní, a tedy ani mechanicky odolný.

Dřevěné domečky řada lidí upřednostňuje navíc i z estetického hlediska. Dřevo je přírodním materiálem, který se hodí na zahradu nejvíce, neboť působí maximálně přirozeně.

Pískoviště

Pískoviště lze umístit dokonce i na terasu. Máte-li tak k dispozici rovnou vlastní zahradu, jsou pískoviště prakticky jasná volba. Většinou se sem umisťují ta dřevěná.

Jejich pořizovací cena obvykle souvisí s tím, zda má zvolený produkt pevné dno. Vždy však počítejte s tím, že dřevěné pískoviště je dražší než jeho plastový protějšek. Typickým rozměrem je 150 x 150 cm, což je pískoviště vhodné pro jedno až dvě děti.

Důležité je také to, jak pískoviště na zahradu začleníte. Podobně jako u jiných dřevěných prvků u těchto pískovišť platí, že přirozeně zapadají do každého prostoru a jejich vzhled je zcela jedinečný. Vhodná jsou tato pískoviště i z bezpečnostního hlediska: Celková konstrukce je dostatečně robustní a stabilní.

Výhodou dřeva je i to, že se nezahřívá na slunci. Pískoviště je na zahradě však pro větší komfort vhodné situovat nejlépe do stínu stromů. Dětem na něj kromě tradičních báboviček můžete půjčit například i vyřazené kuchyňské náčiní.

Nafukovací bazén

Hlavně v létě prakticky všichni členové rodiny ocení možnost koupání. Děti nejsou v tomto směru výjimkou, určitě proto budou nadšené z vlastního bazénu.

Nemáte-li na zahradě klasický velký bazén, určitě u vás najde uplatnění malá nafukovací verze. Tyto bazénky jsou pohodlné, bezpečné, snadno je umístíte na libovolnou vhodnou plochu a po sezóně zase uklidíte. Dětské bazénky jsou navíc i příznivé pro omezený rozpočet.

Vylepšené nafukovací aquaparky kromě bazénku obsahují i další příslušenství v podobě skluzavek a jiných prvků. Hodit se vám budou zejména tehdy, sejde-li se vám na prázdniny více dětí.


Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevové kódy EshopistSlevový kód MarimexSlevový kupón vidaXL

Další oblíbené články