Robotický vysavač

Vyplatí se robotický vysavač?

Dnešní uspěchaná doba jde neustále dopředu a vyrábí se produkty, které mohou usnadnit život mnoha ženám a ušetřit jim tak mnoho času při uklízení domácnosti. Na trhu je mnoho značek, které se výrobou robotických vysavačů zabývají, proto je občas komplikované si mezi nimi vybrat ten správný. Žádný robotický vysavač nezvládá uklidit stoprocentně celý prostor, který byste uklidili ručním vysavačem, pokud však potřebujete někam odejít a doma uklidit alespoň v základním rozsahu, určitě každý robotický vysavač splní svoji povinnost. Velikou výhodou bývá do domácností, kde se volně pohybuje čtyřnohý mazlíček, který na přelomu období začne pelichat, stejnou výhodu si najdou i alergici, kteří mají problémy s prachem.

Výhody robotických vysavačů

  • Časovač – po nastavení časovače na vysavači se můžete spolehnout, že bude vysavač uklízet pravidelně, budete mít doma stále čisto.
  • Váha, skladnost, velikost – neodmyslitelnou výhodou robotických vysavačů je jejich nízká váha, nemusíte z kumbálu vytahovat veliké těžké vysavače, které budete přenášet z místnosti do místnosti. Také máte tyto vysavače velice skladné, uklidit je můžete kdekoli a nikdo je ani neuvidí.
  • Hluk – zatímco běžné vysavače jsou velice hlučné, takže v bytovkách nemůžete večer uklízet, robotické vysavače jsou tiché, uklízet tedy můžete i o půlnoci.

Nevýhody robotických vysavačů

  • Častá údržba – protože jsou vysavače menší, budou také častěji potřebovat jistou údržbu, musíte pravidelně kontrolovat jejich obsah, abyste je v případě přeplnění vyprázdnily.
  • Větší předměty – vysavače zvládají vyluxovat jen menší předměty jako jsou třeba drobky nebo prach, pokud vám však upadne nějaký větší předmět, který chcete také uklidit, vysavač ho nezvládne pojmout, takže zůstane nečinně ležet na podlaze.
  • Podlaha x koberec – pokud máte po celém domě jen podlahu nebo dlažbu, můžete být v klidu, vysavač nebude mít žádný problém, pokud máte však koberce a vysavač musí z podlahy přejíždět na ně, je to pro ně komplikované, zároveň také nezvládají vyluxovat koberce stoprocentně.

Základní parametry pro výběr robotického vysavače

  • Cena – když se robotické vysavače začaly vyrábět, byly pouze ve standardním nastavení, takže měly nárazníky, přičemž pokud se tedy s něčím střetly, jen se otočily a jely pryč. Nyní je však vhodnější koupit si dražší vysavače, které mají i kameru, podle které si přesně stanoví, jak budou danou místnost uklízet a kde začnou, uklízení je tak mnohem efektivnější, než u levnější vysavačů.
  • Kapacita baterie – máte-li opravdu veliký byt, kde úklid trvá i několik hodin, poté si zakupte vysavač takový, který má velikou kapacitu baterie, abyste měli uklizeno najednou. V případě malé garsonky je tento fakt zcela nerozhodující, protože i nejmenší kapacita baterie tento prostor zvládne uklidit.
  • Výkon – i když již zaznělo, že vysavače nezvládnout vyluxovat veliké nečistoty na podlaze, s vysokým výkonem zvládnout snadněji uklidit prach a nečistoty.

Pokud si budete chtít práci usnadnit ještě více, můžete si zakoupit robotický vysavač, který kromě vyluxování zvládá i vytírat, zde je podstatné vymezení jednotlivých prostor, aby vám vysavač nevytírat koberec. Vyberte si robotický vysavač správně a využijte slevový kupón na Roboticky-vysavac.cz

Rada na závěr

Pokud chcete nechat vysavač uklízet v době, kdy nejste doma, měli byste mít uklízené otevřené prostory, aby se vysavač nikde nezasekl nebo nespadl. Příliš mnoho věcí na podlaze také neulehčuje práci, neboť se musí vysavač stále otáčet a jezdit různých směrem, což zcela znehodnocuje výsledek.

Další oblíbené články