Počítače

Vyplatí se repasovaný notebook nebo PC?

Veškeré zboží, které se někdy objeví na trhu je zpočátku nové. Pořizovací ceny tohoto zboží bývají vysoké, takže se potencionální klienti snaží hledat jinou alternativu, cílem vždy bývá nejlepší zboží za nejnižší cenu. Je tak možné si zakoupit zboží, které je již použité. Při zakoupení se často stává, že počítače nebo notebooky z druhé ruky jsou poškozené nebo přesně nesplňují všechny požadavky, které jako zákazník očekáváte. K dispozici je však ještě jedna možnost – repas. Všechny produkty, které jsou repasované, pochází většinou z velkých obchodních společností (převážně z bank nebo pojišťoven), které potřebují neustále obměňovat svoji výpočetní techniku. Dochází tak k nabízení této techniky na trhu jako repasované zboží, které je možné sehnat od známých a spolehlivých prodejců jako jsou například Počítače24.cz.

Výhody repasované techniky

  • Cena – mezi největší přednosti veškeré repasované techniky je jednoznačně cena. Vše je možné zakoupit se 70 – 90 % slevou oproti standardní pořizovací ceně, což je neuvěřitelně lákavé nejen pro fyzické osoby, které potřebují počítač pro vlastní potřebu, ale také pro podnikatele, kteří chtějí zakoupit novou techniku pro svoji firmu.
  • Funkčnost – většina lidí si myslí, že repasované počítače jsou vadné, pravdou je však opak. Repasované zboží je vždy plně funkční. Když je vyřazeno ze společnosti, prochází následujícím procesem otestování. Zkontroluje se nejen plná funkčnost, je také v mnoha případech nainstalován zcela nový operační systém. Jestliže je zboží nějak poškozené, například je z nějaké strany poškrábané, mění se vždy vrchní část ochranného plastu, který je poničen.
  • Kvalita – mezi další velikou přednost repasovaného zboží patří kvalita. Společnosti, které počítače vyřazují, dávají přednost kvalitním produktům. Zakoupíte si tak počítače nebo notebooky, které jsou rychlé, mají velikou paměť, dobrý procesor, nový operační systém a skvělou grafiku.
  • Produkty – repas není zaměřen pouze na počítače nebo notebooky, můžete tak zakoupit i jiné vybavení vaší kanceláře jako jsou například tiskárny.

Nevýhody repasované techniky

Mít jen kladné vlastnosti není předností žádného zboží, které lze zakoupit. Proto i repasované počítače mají své negativní stránky.

  • Záruka – za nižší pořizovací cenu nemůžete mít vše stoprocentní. Nejčastěji se záruka repasovaných produktů pohybuje okolo 12 měsíců, zatímco standardní zákonná lhůta je 24 měsíců. Za příplatek si však záruku můžete prodloužit.
  • Opotřebení – u počítačů většinou nebývá takový problém, zatímco u notebooku je to složitější. Sice máte k dispozici výbornou výpočetní techniku, ale baterie bývá vždy původní. Baterii je sice možné dokoupit, ale jen u novějších modelů, které jsou v současné době na trhu. Některé značky mají dokonce jiné tvary, takže není možné baterku měnit z jednoho notebooku na druhý.

Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevy Diskontni-nakupy.czSlevové kupóny Digiboss.czSleva Comfor.czSlevy Alza.cz

Další oblíbené články