Koberec

Vše o zátěžových kobercích

Jak již sám název této podlahové krytiny naznačuje, jedná se o koberce, kterou jsou především vytvořené do zátěžových prostor. Především se využívají v kancelářích, kde je vyžadována vysoká zátěž při proudění lidí, ale také při posouvání kancelářské židle. Kromě kanceláří mají i jiné komerční využití, dalším častým místem, kde zátěžové koberce nalézt jsou hotely nebo penziony. Někdy se s tímto druhem koberců můžete setkat i s v bytových prostorách, přičemž jsou umisťování hlavně do chodeb nebo pracovny.

Proč si pořídit zátěžový koberec?

I když v současné době můžete do komerčních prostor vybrat různé druhy krytin – PVC, vinyl apod., zátěžové koberce jsou stále velice populární. Mezi největší přednosti jistě patří dlouhá živnost koberce, nemusíte tedy po pár měsících vybírat nový. Důraz je také kladen na splňování požadavků pro požární a bezpečnostní normy, tyto koberce by totiž neměly samovolně vzplanout od malého ohně nebo nedopalku z cigarety. V neposlední řadě si můžete vybrat i barevné kombinace, které vám vyhovují, stálost barvy je zaručena.

Jak o zátěžové koberce pečovat?

Zátěžové koberce mají mnoho předností, jaká je však jejich náročnost na údržbu?Při čištění se kolikrát hraje s časem, neboť je stále lidem na očích a musí budit příjemný dojem, je-li špinavý, nezanechá to příliš vřelý dojem. Nemusíte se však bát, i na čištění existuje pozitivní odpověď. Snaha vyčistit daný koberec je velice nízká, koberce zvládají jak chemickou, tak i mechanickou formu čištění, což přináší i časově nenáročnou činnost.

Rada na závěr

Při zařizování bytových či nebytových prostor jistě s výběrem zátěžových koberců neotálejte. K dostání jsou za přijatelné ceny na různých stránkách, které nabízí podlahové krytiny, jestliže si však chcete ušetřit nějakou korunu, můžete využít slevový kód na Mujkoberec.cz nebo slevový kupón na Lasamba.cz

Další oblíbené články