TRX cvičení

TRX aneb skvělý pomocník při domácím cvičení

TRX neboli cvičící popruhy jsou velmi oblíbenou cvičební pomůckou. Trénink je nevšední a zábavný, procvičíte celé tělo, popruhy jsou malé, skladné a přenosné a investice není vysoká.

Jedná se o efektivní trénink?

Pokud váháte s koupí TRX popruhů z důvodu, že nevěříte funkčnosti a účinnosti této cvičební pomůcky, přesvědčím Vás, že opak je pravdou. Závěsný systém Vám zlepšuje fyzickou kondici, tělesnou sílu, lepší mobilitu, posílení středu těla a rozvoj a posílení svých slabin, to vše pomocí dynamických cviků.

Popruhy jsou nastavitelné, proto můžete upravovat zátěž a každý trénink posouvat na další úroveň.

Při cvičení na TRX systému lépe procítíte posilované svaly, na které cílíte. Zapojujete celé tělo a tím posílíte stabilizační svalstvo.

TIP: Při cvičení je důležitá také správná strava proto můžete využít například slevu na Fitvyziva.cz a pořídit si kvalitní doplňky stravy

Další výhody TRX závěsnému systému

„Kdekoli“ 

Jedna s největším výhod je možnost cvičit prakticky kdekoli. Můžete cvičit doma, ve fitness centru nebo v přírodě. Jen je důležité najít vhodné místo na zavěsení popruhů. Můžete tak vzít TRX do baťohu, vyběhnout do přírody a v rámci běžeckého tréninku zahrnout také pár posilovacích cviků.

„Jakkoli“

Cviků na závěsném systému je nespočet. Najdete tradiční cviky, ale také netradiční. Váš trénink může být pokaždé jiný a předejdete stereotypním tréninkům. Cílit můžete na celé tělo nebo se soustředit na izolované cviky.

„Kdokoli“

Cvičit na TRX závěsném systému může kdokoli. Je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Na své si také příjdou sportovní profesionálové, které také často zahrnují do svých tréninků právě tuhle cvičební pomůcku. Cvičení je také vhodné pro těhotné ženy nebo děti (pokud nemáte žádné komplikace).

„Kdykoli“

Protože můžete cvičit kdekoli, přináší to také více časových možností, kdy s tréninkem začít. Nestíháte návštěvu posilovny před prací, ale rádi byste zařadili krátky trénink na ranní probuzení a protažení? TRX je vhodným řešením. Nebo jste maminkou na mateřské a posilovat mimo domov je pro Vás nemožné? Opět můžete využít těchto závěsných systémů.

TRX závěsný systém se stal velmi oblíbeným a také už probíhají vedené TRX lekce pod vedením fitness instruktora, na kterých se naučíte základní i pokročilé cviky nebo se necháte inspirovat. Dalším zdrojem cviků je samozřejmě internet nebo knihy specializované právě na tyto cviky.


Slevové kupóny a slevy do sportovních e-shopů

Insportline slevový kódSlevový kód Fitness4uSlevový kód HervisSlevový kupon eFitness

Další oblíbené články