Činky

Tři fitness pomůcky, které vám zajistí pořádný domácí trénink

Domácí posilování je stále vyhledávanější a častější, zejména pro začátečníky nabízí mnoho výhod, například úspora času a možnost trénovat kdykoli během dne, úspora financí za vstupné v posilovnách a dopravu, ale také možnost volby vlastní hudby, možnost volby vlastního prostoru a další výhody. Pokud jste pokročilý, cvičení doma pouze s vlastní váhou či jednoduchým fitness náčiním Vám novou svalovou hmotu nevytvoří, proto bude nutné pořídit vybavení více nebo se zaměřit na své slabiny, které domácím cvičením zlepšíte (například mobilita, stabilita, střed těla apod.). Pokud ovšem jste začínající, v dnešním článku Vám představím tři základní fitness pomůcky, které Vám stačí k odtrénování efektivního tréninku a stojí pár korun. O jaké fitness náčiní se jedná?

Švihadlo

Švihadlo Vám nahradí kardio trénink, nemusíte pořizovat drahé cyklotrenažéry nebo běžecké pásy, stačí Vám švihadlo za pár desítek korun, kterým se nejen skvěle zahřejete a rozcvičíte na začátku každého tréninku, ale také jej můžete využít k delšímu skákání jako kardio (spalující) trénink. Švíhadlem spálíte vysoké množství kalorií, mimo to zlepšujete a zvyšujete svou fyzickou kondici a vytrvalost a také posilujete lýtka a ramena.

Expandéry

Druhou fitness pomůckou, kterou stojí za to pořídit jsou expandéry nebo odporové gumy. Opět je pořizovací cena značně nízká, ale pomocí odporových gum odtrénujete a procvičíte každou svalovou skupinu. Doporučuji pořídit dvě až tři gumy s různým odporem, díky čemu bude Váš trénink efektivnější (můžete zařadit takzvané shazované série apod.). Pomocí expandérů nejen budujete svalovou hmotu, ale také dochází k lepšímu procítění a zatížení svalů než při běžném posilování s činkou.

Jednoruční nakládací činky

Zmiňuji činky v množném čísle, tedy konkrétně dvě, ale pokud chcete ušetřit, postačí Vám i jedna. Nakládací činky Vám umožní libovolně měnit zvedanou zátěž v průběhu tréninku, nejčastěji se prodávají činky se zátěží 10 kg, které Vám budou rozhodně stačit. S činkami opět procvičíte celé tělo, trénink následně můžete doplnit o zmíněné expandéry a Váš trénink bude maximálně efektivní.

Pomocí těchto tří pomůcek můžete odtrénovat každou svalovou skupinu a dosáhnout svých sportovních cílů. Pořizovací cena všech zmíněných pomůcek se pohybuje do 2 tisíc korun. Jedná se nejen o jednorázovou investici, ale rovněž o investici do Vašeho zdraví.


Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevový kód HervisSlevové kódy EndorphinrepublicSlevový kupón eFitness

Další oblíbené články