Festivaly v ČR

TOP hudební festivaly v ČR 2019

Prázdniny jsou tu a s nimi i spousta větších i menších festivalů po celé České republice. Lístky na festivaly se prodávají opravdu rychle, je tedy potřeba mít lístky s předstihem. Dají se koupit online buď na stránkách festivalů nebo Ticket portálů. Většina z festivalů se koná celý víkend. Jsou tak oddělené prostory, kde se hraje a kde je možné stanovat. Každý festival se postupem času rozvíjel. Začínaly převážně na jednodenních akcích, a následně se rozrůstaly do víkendových akcí, které jsou více a více populární.

Rock for People

Rock for People se koná na letišti v Hradci Králové od 4. – 6. července. Je to jeden z nejstarších a také největších rockových festivalů v České republice. Vystoupí zde například Vypsaná fixa, Mig 21, Bring Me the Horizon apod.

Masters of Rock

Jeden z největších rockových festivalů v ČR, se letos koná na obvyklém místě ve Vizovicích a to v termínu od 11. až 14. července. Hlavními taháky jsou kapely Avantasia, Within Temptation, Dream Theater, Steel Panther, Soulfly a mnoho další.

Colours of Ostrava

Colours of Ostrava je dalším z tradičních festivalů. Festival se odehrává v atraktivním prostředí vítkovických oceláren. Termín akce je stanoven od 17. do 20. července. Mezi hlavní lákadla festivalu patří The Cure, Florence + The Machine, Rag’n’Bone Man, Zaz, Mo, Tom Walker a mnoho dalších.

Hrady CZ

Festivaly na Hrady CZ se pořádají během celého léta. Mezi hrady pořádající tyto festivaly patří Hradec nad Moravicí, Bouzov, Švihov, Točník, Bezděz, Kunětická hora, Rožmberk nad Vltavou a Veveří. Vystoupí zde mnoho slavných kapel jako je například Arakain, Lucie Bílá, Anna K a mnoho dalších.

Létofest

Putovní festival, který se pořádá celé letní prázdniny ve skoro každém větším městě. Celkem je v České republice pořádáno 8 těchto festivalů. Létofest je akce pořádána YASHICA Events a. s.

Sázavafest

Sázavafest je pořádán v zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou. Jeho konání připadá na 25. – 27. července. Na festivalu je možné vidět české ale i zahraniční kapely jako například Kryštof, Rybičky 48, IMT Smile, Marek Ztracený a další.

Další oblíbené články