Recenze Xiaomi Redmi Note 7

Značka Xiaomi do rodiny Redmi Note přispěla dalším úžasným mobilním telefonem, kterým je pestrobarevný Xiaomi Redmi Note 7, který má oproti svým předchůdcům ještě o něco lepší vybavení. Ocenitelná je zejména nadstandardní výdrž baterie, pestrobarevný zadní přechod telefonu, který nepůsobí tak nudně, jako u ostatních kovových modelů značky Xiamoi, má úctyhodný displej, skutečně nadprůměrný fotoaparát a neodolatelný výkon, který v kombinaci s rozumnou cenou za tento mobilní telefon jistě oceníte.

Velká paráda za rozumnou cenu

Skleněná záda telefonu jsou velmi působivá. Pokud mobilní telefon držíte v ruce, nemá šanci vám vyklouznout. Poté, co ho ovšem umístíte na podložku, stává se o poznání více neposedným. Vadit by vám po čase mohlo rovněž i zadní sklo telefonu, které na sobě zanechává otisky prstů. Vesměs je ovšem design telefonu velmi oslnivý a za cenu od 4.700 Kč naprosto bezkonkurenční.

USB-C je sázkou na jistotu

Mikro USB konektor je konečně vyměněn za populárnější USB-C, díky čemuž se tento mobilní telefon od svých konkurentů podstatně liší a je to pro značku Xiaomi velký posun kupředu. Kromě jiného je na zádech telefonu umístěna čtečka otisků prstů, infraport a konektor sluchátek.

Více pixelů pro zřetelnější obraz

Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 7 má rovněž od svých předchůdců více pixelů, než jeho mladší předchůdci a to až čtyřikrát, díky čemuž zažijete s tímto telefonem skutečně jasnější obraz. Nový 48MPx snímač vás tak doslova okouzlí.

Výkonný fotoaparát

Co na mobilním telefonu Xiaomi Redmi Note 7 rozhodně oceníte, je jeho výkonný fotoaparát, který je na úrovni skutečně profesionálních modelů. Panoramatické snímky jsou ostré s dokonale vykrystalizovanými detaily. Pokud budete s mobilním telefonem fotit obličeje či skupinové fotografie, rozhodně vás překvapí ostrost samotných úsměvů všech zúčastněných. Kromě jiného s tímto fotoaparátem můžete pořizovat velmi stabilní fotografie i v noci. Noční snímky, které mají rozlišení 12MPx si skutečně zamilujete. Díky senzoru, který má úhlopříčku 2 palce jsou i fotografie zachycené v nočním světle daleko světlejší a jasnější, než u ostatních fotoaparátu v mobilu. Stativ již tedy konečně můžete nechat spolehlivě doma.

+ Plusy

 • Velmi dobrá výdrž mobilního telefonu s 8jádrovým procesorem Kryo procesor Qualcomm Snapdragon 660
 • 6,3 palcový FHD displej, který má kapkovitý výřez (Dot Drop) a duhový zadní kryt.
 • Odolné sklo Corning Gorilla Glass 5, které chrání mobilní telefon před mechanickým poraněním.
 • Kvalitní duální fotoaparát s umělou inteligencí a parametry 48MPx a 5MPx.
 • Rychlá čtečka otisků prstů
 • Anroid 9

– Mínusy

 • V telefonu chybí NFC
 • Nedisponuje rychlou nabíječkou
 • Videa jdou spustit pouze ve full HD
 • Hybridní slot
 • Fotoaparát vystupující s mobilního telefonu

Další oblíbené články