Recenze Xiaomi Mi Band 2 – užitečný pomocník za skvělé peníze

Xiaomi je aktuálně velmi známá a žádaná značka. Specializuje se na elektroniku, chytrou domácnost, fitness či telefony.

MiBand 2

Tento náramek je druhá generace, která se podstatně liší od svého předchůdce. Minulá generace náramků MiBand 1 a 1S byl vybavena jen třemi indikačními LED a verze 1S i měřičem tepu. Druhá generace náramku přichází s podstatnými rozdíly. Hlavním rozdílem je nový OLED display pro zobrazení mnoha informací. Přibylo ještě dotykové tlačítko umístěné pod displayem. Díky němu máte možnost překlikávat na displayi mezi informacemi.

Náramek se trochu zvětšil. Je o něco širší a vyšší. Opět ale nijak nepřekáží a silikonový popruh je z velmi příjemného materiálu. Jako u předchozí verze se pod ním ruka nepotí. Display dokáže zobrazovat čas (pouhým gestem „podívání se na hodinky“ zobrazí čas), ušlé kroky v daný den, vzdálenost, kalorie, nabití baterie a měření tepu. To se po chvíli měření zobrazí přímo na displayi. Nevýhoda displaye a tlačítka je ta, že tlačítko ve sprše a vodě reaguje a náhodně překlikává informace.

Jas displaye je bohužel nenastavitelný. Naštěstí Xiaomi dalo náramku takový jas, při kterém jde na slunci tak tak vidět a v noci nás tak tak neoslňuje. Jednoduše se jedná o střed mezi neviditelností na slunci a vypálením očí v noci.

Aplikace

Stejně jako u všech fitness produktů společnost Xiaomi a stejně jako předchozí verze se zde používá aplikace MiFit. Ta je dostupná jak na Android, tak na iOS.

Aplikace díky spojení s náramkem přes bluetooth data průběžně načítá a zobrazuje přehledně počet kroků v daný den, změřený tep a kvalitu spánku. Spánek je sledovaný automaticky a není potřeba jako u jiných náramků jej před spaním zapínat a ráno vypínat. Vše se děje automaticky a po chvilce synchronizace vidíte jak jste spali. Opět se sleduje hluboký a měkký spánek. Pokud máte zapnutý asistent spánku (měří během spánku tep a lépe určuje zda spíte tvrdě nebo ne), pak akumulátor vydrží asi 25 dní. Akumulátor samotný se od minulé verze zvětšil, právě pro vyšší odběr displaye.

Samozřejmě můžete do aplikace zadávat i svou váhu nebo ji měřit automaticky jednou z vah Xiaomi, které pomocí bluetooth samy do aplikace vše pošlou.

Je zde možnost sledování aktivity, která sleduje nonstop váš tep, trasu pomocí GPS, délku kroku apod. Vše po skončení aktivity vidíte přehledně v aplikaci. Můžete pak zjistit kde jste měli tep vyšší a jaký je průměrný nebo se podívat na průměrnou délku vašeho kroku.

Xiaomi Mi Band 2

Vychytávky

Výše psané jsou jen základní funkce. Mimo nich dokáže náramek vibrovat při příchozím hovoru a SMS. Nově díky display dokáže i zobrazit ikonu volání a SMS. Mimo to oproti verzi 1 a 1S umí vibrovat a zobrazit ikony i dalších aplikací. V základu bohužel při příchozím hovoru nezobrazuje jméno volajícího. To lze ale změnit neoficiálními aplikacemi, které toto a mnoho více umožňují.

Je zde možnost natavení budíku nebo vibrování při budíku na telefonu. Stejně jako předchozí verze vibruje opakovaně pokud z postele nevylezete.

Možnost odemykání telefonu přiblížením ruky zůstala a funguje skvěle. Pokud máte nastavené gesto pro odemykání telefonu, nemusíte jej zadávat, pokud vezmete telefon do ruky s náramkem. Je to opravdu dobrá vychytávka.

Novinkou je ještě animace na displayi a vibrace pokud dlouho sedíte. Díky tomu vás včas náramek informuje, že by jste se měli chvíli hýbat. Tato funkce je k neocenění pro lidi pracující v kancelářích.

Shrnutí

Celkově se jedná o velmi povedený náramek za skvělou cenu. Instalací neoficiálních aplikací přidáte velké množství funkcí. Je škoda, že Xiaomi tyto funkce nemá oficiálně. Samozřejmě vše žere více akumulátor, ale přes to je výdrž nad konkurenty. Náramek určitě doporučuji, protože v poměru cena/výkon lepší určitě nenajdete.

Další oblíbené články