iPhone 2020 SE zadní strana

Recenze iPhone 2020 SE

Vydání každého nového iPhonu znamená ve světě mobilních telefonů obrovskou událost, na kterou se těší celé penzum lidí po celém světě. V případě nového přírůstku do jablečné rodiny, který nese označení iPhone SE 2020, tomu samozřejmě není jinak. Třebaže telefon se dá pořídit již od května loňského roku, je až nyní na místě se podrobněji podívat, jak obstál v konkurenci dalších výrobků od firmy Apple, a zda se telefon může vůbec poměřovat s dalšími konkurenty na současném trhu s mobilními telefony.

Parametry

iPhone 2020 SE přední stranaZačneme u parametrů telefonu. iPhone SE 2020 se prodává v ceně kolem 13 tisíc korun, což je na poměry Applu výborná cena. Firma se konečně vydala vstříc zlaté střední cestě a rozhodla se jeden ze svých produktů nabídnout širšímu spektru zákazníků. Tomu je také celý model uzpůsoben. Když se ubere na ceně, logicky se nabízí, že se musí jít trochu dolů i v otázce výkonu.

Pochopitelně, jelikož se jedná o iPhone, samozřejmě pracuje se systémem iOS, a to 13. Ze základních údajů ještě zmiňme, že disponuje 4,7palcovým displejem a váha telefonu je pouhých 148 gramů.

Tady uvádíme základné specifikace telefonu přehledně:

  • Rozměry: 138 x 67 x 7,3 mm
  • Hmotnost: 148 g
  • Sítě: G5M, 3G, LTE
  • Konektivita: Lighting, Wifi 6, GP5, Bluetooth 5
  • Paměť: 64 GB
  • Baterie: 1821 mAh
  • Procesor: Bionic A13
  • Operační systém: iOS 13
  • Fotoaparát: 12 Mpx, přední 7 Mpx

 

Klady

Právě cena, o níž již byla řeč, je největším kladem tohoto modelu. Nicméně zaujmout může i kompaktní velikostí, voděodolností, dual SIM či podporou Wifi 6. Neurazí ani dvanáctimegapixelový fotoaparát, který uživateli umožňuje vytvářet vskutku krásné fotografie i videa, a to včetně podpory 4K. Samozřejmostí je pak autofocus a blesk. Zcela dostačující je i 64 GB paměť telefonu. Oproti iPhonu 8 také běží na procesoru A13 Bionic, tudíž by měl z pohledu výkonosti dobře sloužit po dobu několika dalších let.

 

Zápory

Oproti těm nejlepším telefonům od jablečného giganta se nejedná o ten nejdokonalejší model. V podstatě totiž vychází z iPhonu 8, což je vidět zejména na designu, který působí už poměrně zastarale; výdrži baterie a rozměrech. Právě baterie vydrží na nabití sotva 24 hodin. Nicméně, to není neřešitelný problém. Podobně jako poměrně malé rozměry telefonu, což zřejmě nebude vadit cílové skupině, pro niž je produkt určen, navíc je to spíše otázka zvyku. Pakliže jste milovníkem selfie fotografií, nebude pro Vás tento telefon úplně ideální, protože přední kamera nabízí pouze 7 Mpx, zatímco zadní, jak jsme již uvedli, 12. Menší nevýhodou je pak ještě absence nočního režimu

 

iPhone 2020 SE krabiceVerdikt

Pakliže nemá uživatel dosud s iPhony žádnou zkušenost, může být SE 2020 ideálním telefonem pro začátek. Jedná se totiž o nejdostupnější smartphone z nabídky Applu. Velice slušná cena a víc než solidní výkon, to je iPhone 2020. Pakliže byste rádi vlastnili telefon od Applu a nechcete do něj investovat desetitisíce, toto je pro vás ideální alternativa, třebaže nedostanete úplně všechno, co Apple nabízí ve svých exkluzivních modelech.

 

 

 

Další oblíbené články