iPhone 11

Recenze iPhone 11 Pro

Nové iPhony vzbudily po svém uvedení na trh nemalou pozornost. S čím přichází ke svým uživatelům iPhone 11 Pro?

Přelomový fotoaparát

O fotoaparátu se mluvilo hodně ještě před vydáním letošních mobilů. Smartphone nabídne snímač ultraširokoúhlý, širokoúhlý a teleobjektiv.

Dávno už díky němu neplatí, že mobilní telefon je spíše nouzové řešení vhodné maximálně na pořizování nekvalitních amatérských momentek. Nový iPhone obstojí kvalitou výsledných snímků ve srovnání s většinou současných fotoaparátů.

S vytvářením profesionálních snímků pomůže i noční a portrétní režim. K precizním výsledkům přispívá stejně tak vyspělá stabilizace obrazu.

 

Hardwarové parametry

Nejnovější iPhone 11 Pro se dočkal vybavení OLED panelem s rozlišením 2436 × 1125. Stejně tak Apple nové zařízení opatřil technologií HDR.

Pro pohodlné používání nabídne Apple displej o úhlopříčce 5,8 palce, tedy stejně jako v předchozích generacích. Ten využijete jak pro prohlížení pořízených fotografií, tak i pro hraní her, sledování videí nebo pohodlnou práci.

Výdrž telefonu je solidní dva dny, baterie má totiž kapacitu 3 046 mAh. Novinkový iPhone podporuje i funkci rychlonabíjení, na 50 % kapacity akumulátoru jej dobijete během 30 minut. Počítat ale musíte s celkově o něco větší hmotností přístroje.

Zařízení nabídne procesor se šestí jádry a 64 GB RAM. O maximální výkonnost, která konkurenci nechává daleko za sebou, se stará čipset A13 Bionic. Díky tomu je zajištěn plynulý chod i náročných aplikací nebo her. Mezigeneračně došlo k nárůstu výkonu o 20 %.

 

Prakticky nezměněný design

Letošní iPhony se obecně od těch loňských příliš neliší, změna by měla přijít až s novinkovými modely příští podzim.

Apple si zachovává svůj designový standard už od uvedení iPhone X, což může být pro cílovou skupinu fanoušků Apple dobrá zpráva. Viditelnou změnou je tak pouze uspořádání fotoaparátu na zádech mobilního telefonu. A matná povrchová úprava zad, která má rozhodně menší sklon k zachytávání otisků prstů.

K vyšší hmotnosti přispívají i materiály použité na tělo zařízení. To má ale své praktické odůvodnění, protože iPhone 11 Pro nabízí IP68 certifikaci. Telefon tak lze ponořit do hloubky až 4 metrů po dobu dokonce 30 minut.

 

Apple jen pro vyvolené?

Cenová politika Apple zůstává konstantní. V současné době v tuzemsku pořídíte model iPhone 11 Pro za cenu pod hranicí 30 000 Kč, což rozhodně není málo.

Někomu se taková částka bude zdát vyloženě přemrštěná, jiný si ale ochotně připlatí za perfektní vyladění jednotlivých komponent a za uživatelsky velmi přívětivé používání, k němuž se můžete dopracovat, pokud přistoupíte na nutnost používat více zařízení z dílny jablečného gigantu.

 

Verdikt aneb stojí nový iPhone za to?

Nový iPhone přichází se špičkovým fotoaparátem, další vylepšení jsou spíše kosmetická. Potěší tak zejména ortodoxní fanoušky značky Apple, kteří jsou ochotni zaplatit vyšší cenu.

Další oblíbené články