Ionic-CARE Triton X6

Recenze Ionic-CARE Triton X6

Ionic-CARE Triton X6 je čistička vzduchu s vestavěným ionizátorem. Jak funguje a jaká je její účinnost?

K čemu slouží čističky vzduchu

Čističky vzduchu slouží k odstranění různých nečistot ze vzduchu, jako jsou pyly, plísně, viry a další částice. Zajistí taktéž lepší ovzduší v

Ionic-CARE Triton X6

domácnosti za předpokladu, že se do prostoru vylučuje tabákový kouř. Obdobně mohou být účinnými pomocníky tam, kde je potřeba si poradit s chlupy z domácích mazlíčků.

Vhodné jsou tak například pro alergiky, astmatiky, do rodin s malými dětmi, pro ty, kteří jsou častěji nemocní nebo jednoduše pro všechny, kteří si doma přejí dýchat čistší a zdravější vzduch.

K vyčištění vzduchu v těchto zařízeních slouží primárně filtr, přes který vzduch prochází. Současné čističky nabízejí běžně různé filtrační technologie, které se od sebe liší svou účinností (HEPA filtr, elektrostatický filtr atd).

Jak funguje ionizační technologie

Ionizátory obecně zvyšují účinnost čističek. Vytvářením záporných iontů dochází k navázání nečistot ve vzduchu.

Praktickým dopadem tohoto jevu je vytvoření zdravějšího ovzduší, což vede ke snížení míry únavy, lepšímu soustředění, snazšímu dýchání i vyšší výkonnosti. Čistý vzduch je nejen zdravější, ale i subjektivně příjemnější.

Vytvořené prostředí někteří majitelé čističek přirovnávají k pocitu, který vyvolává vzduch v přírodě bezprostředně po dešti. Záporné ionty se kromě volné přírody nacházejí například také v solné jeskyni, jež má obdobně pozitivní vliv na lidské zdraví.

 

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Ionic-CARE Triton X6 recenzeTato čistička je založena na principu vestavěného ionizátoru. Její účinnost se pohybuje v rozmezí 90 až 96 %. Regulovat ji lze na tři stupně výkonu.

Takto vysoká účinnost je dána použitím elektrostatického filtru, který patří v čističkách k těm nejlepším technologiím. Zároveň ho charakterizuje velmi tichý chod. Samotný filtr se měnit nemusí, což je jeho nespornou předností. Jeho nevýhodou však naopak je to, že nedokáže pohlcovat pachy.

Výkonnost této čističky dosahuje hodnoty 65 m³/h. Díky tomu je primárně určena do malých prostor, jako jsou běžné domácnosti. Optimální výměra prostoru činí v případě Ionic-CARE Triton X6 tak přibližně 75 m³.

Maximální spotřeba činí 12 W. Tuto čističku tak můžeme zařadit do kategorie úsporných zařízení s nízkou spotřebou. Celkové náklady na provoz činí méně než 2 Kč za den. Jedná se o jedno levnějších zařízení, která vynikají i nízkou cenou. Poměr ceny a výkonu lze proto v konečném důsledku označit za velmi dobrý.

Zároveň čistička vyniká kompaktními rozměry, hmotností pouze cca 3 kg, kvalitním materiálovým zpracováním a velmi moderním designem v elegantním stříbrném odstínu, díky kterému se z ní stane nejen funkční, ale i stylový doplněk vašeho interiéru.

Další oblíbené články