Recenze Invia.cz

Invia.cz, a.s. je cestovní agentura. Původně fungovala jako ryze internetový projekt, již v té době zaměřený na oblast cestovního ruchu, k založení akciové společnosti došlo ale až roku 2002. Pod stávajícím názvem pak začala působit později, od roku 2004. Primárně se nyní zaměřuje na prodej zájezdů online.

Kam na dovolenou s Invií

Aktuálně je největší cestovní agenturou v České republice a spolupracuje s více než třemi stovkami dodavatelů. Cestovní kancelář patří do stejnojmenné skupiny a působí i v dalších zemích střední Evropy, například v Polsku či v Maďarsku. Celkem má aktuálně Invia zhruba dvě stovky poboček.

V době nedávné však začala cestovní agentura přímo konkurovat cestovním kancelářím, když do své nabídky rovněž zařadit sestavování zájezdů vlastních.

Důvodem je především snaha posílit segment zájezdů do exotických destinací. V současné době se Invia zaměřuje jak na tradiční destinace jako Egypt, tak na zájezdy v tuzemsku, ale i na vzdálenější lokality, například nabízí zájezdy do Dominikánské republiky či Rwandy. A to jak ve formě first minute, tak i last minute dovolené. Široká nabídka zájezdů i garance nejnižší ceny jí v průběhu let zajistily silné postavení na tuzemském trhu. Což potvrzují i téměř dva miliony zákazníků, kteří si v Invii pořídili svou dovolenou.

Další poskytované služby

Mezi další poskytované služby patří například přeprodej vstupenek na kulturní akce. Dále CA spolupracuje s leteckými společnostmi, umožňuje si přes webové stránky rezervovat letenky, případně také rezervovat ubytování nebo prostřednictvím svých stránek přináší nabídku autopůjčoven.

V roce 2016 Invia přešla do vlastnictví Rockaway Capital SE, která se v roce 2017, což bylo více než rok po oznámení celé transakce, stala jediným akcionářem. Hlavním cílem tohoto kroku je možnost další expanze a posílení dalšího aspektu cestování – incomingu, tedy snahy naopak dovážet zahraniční turisty na území Česka. Klíčovou cílovou skupinou mají být zejména turisté z Číny.

Slevy na dovolenou od Invia.cz

Další oblíbené články