Recenze Huawei MediaPad T5

Huawei MediaPad T5 se řadí do segmentu cenově dostupných tabletů. Co všechno může zájemcům nabídnout?

Odlehčená konstrukce

Už na první pohled zaujme svou konstrukcí. Kovové tělo je kvalitně zpracované a působí velmi odolně. Celková hmotnost zároveň zůstala na pouze 460 gramech. S tabletem se velmi dobře pracuje i díky tomu, že je tenký a pohodlně se drží.

Huawei MediaPad

Huawei MediaPad

Displej a zvuk

Šanci zaujmout na první pohled má také dostatečně velký IPS displej o úhlopříčce 10,1 palců, s rozlišením Full HD neboli 1 920 × 1 200 pixelů. Designovým detailem jsou pak tenké rámečky kolem displeje.

Díky kvalitnímu displeji tablet využijete nejen při surfování na internetu, ale i při sledování videí. Líbit se bude i milovníkům filmů. Duální reproduktory pak filmový zážitek znásobí a neurazí ani při poslechu hudby. O vylepšení zvuku se pak zasloužila ještě i speciální audiotechnologie nazvaná Histen. Samozřejmostí je 3,5 mm jack pro připojení sluchátek.

Paměť a procesor

O hladký chod systému a veškerých aplikací se stará osmijádrový procesor Kirin 659 s frekvencí až 2,36 GHz. Ten doplňují 2 GB RAM.

Kapacita interního úložiště činí 16 GB. V případě, že by se vám do něj vaše data nevešla, samozřejmě můžete využít micro SD kartu. S ní si tak velikost úložiště nastavíte až na 256 GB, což představuje již bezproblémový parametr i pro ty náročnější.

Tablet běží na nové verzi operačního systému Android, konkrétně nabízí Android 8.0 Oreo, a to s nadstavbou uživatelského prostředí EMUI 8.0.

Kapacita baterie a výdrž

Tablet Huawei MediaPad T5 byl osazen akumulátorem o kapacitě 5100 mAh. Ten v průměru vystačí na dva dny používání.

Konektivita

V závislosti na zakoupeném modelu si u vyšších verzí můžete také dopřát podporu LTE. Nechybí ani wifi.

Fotoaparát

Fotoaparát je spíše zklamáním. Kamera nabídne rozlišení nijak oslňujících 5 Mpx, přední kamera pak pouze 2 Mpx. Většina současných chytrých telefonů tak jednoznačně dokáže zajistit kvalitnější snímky.

Huawei MediaPad T5

Huawei MediaPad T5

Funkce Eye-comfort

Huawei MediaPad T5 nabízí například funkci Eye-comfort. Ta má mimo jiném za úkol eliminovat modré světlo, které z obrazovky vychází a může nám například narušovat spánek. K zamezení toho, abyste si příliš namáhali zrak sledováním tabletu, pak slouží i funkce, která sama reguluje jas displej podle toho, z jaké vzdálenosti se na obrazovku díváte.

Dětský režim

Speciální dětský režim dovoluje rodičům získat kontrolu nad tím, kolik času stráví nad technikou jejich potomci. Pro děti jsou zde k dispozici přímo určené aplikace. Rodiče navíc mohou přesně určovat, které z nich budou moci ratolesti využívat. Současně lze omezit i dobu, jíž na tabletu nejmenší uživatelé stráví.

Huawei Share

Tato funkce umožňuje bezdrátové propojení tabletu a telefonů značky Huawei a usnadní vám sdílení souborů.

Plusy a mínusy Huawei MediaPad T5

Plusy:

  • nízká cena
  • design
  • výkon a dobrá hardwarová výbava

Mínusy:

  • horší fotoaparát
  • prostředí EMUI

Další oblíbené články