AirPods

Recenze AirPods

AirPods Pro jsou nejnovějším přírůstkem v sérii sluchátek AirPods. Čím jsou zajímavé a proč si je (ne)chcete koupit?

Pasivní a aktivní potlačení šumu

Už na první pohled je vidět, že Apple přichází s designovou inovací. Změnou, která má i praktický smysl, jsou silikonové nástavce. Ty mají přispět k tomu, že sluchátko lépe utěsní zvukovod. Svou „práci“ pak už bude odvádět nová funkce aktivního potlačování okolního šumu (Active Noise Cancellation).

Zvládnutá konstrukce zároveň umožňuje pohodlné nošení i těm, kterým špuntová sluchátka nevyhovují, AirPods Pro nikde netlačí.

Čip H1

Potlačení šumu napomáhá i čip označený H1 integrovaný už v předešlé verzi. Zároveň také zajišťuje podporu zadávání pokynů pro virtuální asistentku Siri. Čip nabízí vyšší výkon, ale zůstává úsporný z hlediska spotřeby energie. Pro uživatele z toho zároveň plyne maximální výdrž na jedno nabití až pět hodin. Bezdrátové nabíjení s pouzdrem udrží sluchátka v chodu až 24 hodin.

Transparency mód

Díky potlačení šumu nabízejí sluchátka věrné podání zvuku a dokonalou izolaci nežádoucích zvuků. Současně jsou ale vybaveny režimem zajišťujícím v případě potřeby naopak propustnost dalších vjemů.

Takzvaný Transparency mód je užitečný z bezpečnostních důvodů, protože slyšíte zvuk v okolí. Zároveň si nemusíte sluchátka vyndávat s uší, když chcete s někým mluvit. Hodí se i kvůli příjemnějšímu pocitu uživatele, který sám sebe slyší nezkresleně při telefonování.

Voděodolnost

Certifikací IPX4 deklaruje odolnost vůči stříkající vodě (sluchátkům tak nevadí například déšť) a potu. Vyznavači sportu se ostatně naučili nosit už předešlé generace sluchátek ve velkém při nejrůznějších aktivitách, ačkoli k tomu výrobek původně určen nebyl.

Nabíjení

O nabíjení se postará dodávaný USB-C kabel s konektorem Lightning, případně výše citované pouzdro. To je schopno dobít zařízení za 5 minut asi na hodinu provozu.

Další oblíbené články