Designový nábytek

Proč zvolit designový nábytek?

Jedním ze současných největších trendů ve sféře bydlení je bezpochyby designový nábytek. Jistě jste se s tímto slovním spojením již někdy setkali, ale co vlastně doopravdy znamená?

Co je designový nábytek?

Za designový nábytek považujeme takový, který se začal vyrábět na konci 19. století a je tedy výrazně ovlivněn tzv. modernismem. To znamená především fakt, že se designéři začali věnovat práci s jinými materiály, než bylo do té doby běžné dřevo, a začali experimentovat kupříkladu také s ocelí, lisovanou překližkou a plasty. Hlavním tématem pak bylo najít jakousi rovnováhu mezi estetikou a funkčností, a to se od té doby nikterak výrazně nezměnilo. Rovněž se snažili o to, aby byl nábytek také vizuálně zajímavý a naplňoval představy o nábytku jako takovém, které v té době začaly panovat.

Proč designový nábytek?

Říká se, že interiér, ve kterém se člověk nachází, dokáže hodně prozradit o tom, jaký člověk je. Promlouvá nejen o jeho vkusu, ale také o jeho postojích a názorech. Prostor, který kolem sebe vytváříme, by měl být tudíž takový, aby nám pomohl co nejlépe vyjádřit sebe sama, a to v symbióze s tím, aby byl pro nás co nejpříjemnější a rovněž splňoval požadavky, které na něj klademe. Vliv tady má také životní styl. Asi každý z nás chce žít v krásném a zajímavém prostředí, které je zároveň specifické a osobité. Designový nábytek je pak způsob, jímž se dá odlišit a projevit svoje já.

Jednou z předností designového nábytku je pak jeho jedinečnost. Tudíž je nepravděpodobné, že bude mít někdo podobný či stejný kus, jako vlastníte vy. Právě ta originalita je zde zaručena tím, že se řada výrobků vyrábí jen v omezeném počtu kusů, což ho odlišuje od klasického sériově vyráběného nábytku. Fantazii se zde meze opravdu nekladnou, jelikož je možné získat kusy různých tvarů, barev, materiálů či stylů, jenž budou zároveň moderní, ale zároveň i elegantní a stylové. Vybavit se tímto způsobem dá stejně tak byt, dům nebo kancelář či jiné pracovní prostory.

Designový nábytek jako investice

Designový nábytek však může znamenat také chytrou investici, jelikož v současném světě je často chápan jako jistý druh umění a designoví návrháři jsou mnohdy považováni za celebrity. Jednotlivé kusy nábytku díky své nadčasovosti na hodnotě spíše získávají. Ohled na budoucnost zde rovněž hraje velikou roli.

Kde si vybrat?

Pakliže chcete oživit svůj interiér nebo třeba jen šikovně investovat, jako jsme si již načrtli výše, zcela jistě si vyberete z katalogů na e-shopech Designovynabytek.cz či Lino.cz. Oba nabízejí širokou nabídku produktů, od nábytku až přes bytové doplňky a mnohé další, které vám pomohou váš soukromý či pracovní prostor zlepšit k co největšímu pohodlí, ale i funkčnosti. Vše se dá pořídit velice jednoduše přes internet v rámci několika kliknutí myší. Poté už nezbývá, než se těšit z nového a svěžího prostředí, které jste díky pořízení nějakého toho kousku designového nábytku, získali.

Další oblíbené články