Kreditka

Proč používat platební karty?

Platba platební kartou je v České republice na vrcholu, alespoň co se týče kamenných prodejen, a to včetně restaurací, kadeřnictví apod. Na druhou stranu je relativně pozadu v oblasti internetových plateb. Tam se lidé dost často bojí ztráty finančních prostředků. Při placení v internetových obchodech tak stále důvěřují bankovnímu převodu nebo dobírce.

Platba platební kartou nese své výhody

Platba pomocí platební karty s sebou přináší nemalé výhody. Ta největší spočívá v tom, že člověk u sebe nemusí nosit hotovost. Neustále se zabývat tím, zda v peněžence má nebo naopak nemá dostatek finančních prostředků na nákup. Stačí jim sbalit platební kartu a vyrazit po nákupních centrech. Kromě toho mají čas od času kamenné obchody bonusy při platbách kartou, takže jako konečný zákazník můžete ušetřit pár procent ze svého nákupu.

Internetoví zákazníci jsou opatrnější!

U internetových nákupů jsou čísla poněkud horší. Jak již bylo uvedeno v prvním odstavci, nejčastějším důvodem je strach, že o své finanční prostředky přijdou. To platí převážně u vyšších částek a neznámých internetových obchodů, které mají například sezonní akce. Podle odborníků je ve většině případů strach zcela zbytečný. Samozřejmě se musí dodržovat základní pravidla, která by možná rizika měla vyloučit či je z větší části omezit. Jestliže platíte u internetových obchodů s krátkodobou historií, je vždy lepší spolehnout se na dobírku.

Platební karta má dnes obrovské možnosti

Při výběru správné bankovní společnosti a platební karty získáte další výborné možnosti. Máte problémy s tím, že ztrácíte své věci? V případě platební karty nemusíte. Když zrovna nenakupujete, můžete ji jednoduše tzv. zmrazit. Stačí mít po ruce mobilní telefon s internetem. Jakmile se vydáte do kamenných prodejen, svou platební kartu opět obnovíte. Při ztrátě tato možnost funguje podobně. Jen s tím rozdílem, že kartu zablokujete trvale pro odstranění možných rizik.

Na závěr krátké statistiky

Podle finančních statistik platí v České republice 90 % lidí v obchodech platebními kartami, co se týče nákupu v supermarketech. O něco nižší jsou čísla při platbách v restauracích, kadeřnictví apod.

Další oblíbené články