Proč používat bio kosmetiku

Ať chcete či ně, kosmetiku prodávají především obal a vůně. Teprve, když nás zaujme vzhled krabičky a příjemná vůně, začínáme studovat složení krému, který jsme si vybrali. Častokrát na tento poslední krok ani nedojde, a to je obrovská škoda pro naši pleť i celé tělo.

Jaké jsou výhody biokosmetiky?

Moderní chemické laboratoře vyvíjejí kosmetiku s požadovanými vlastnostmi, k nimž si častokrát dopomáhají složkami, které nejsou pro naše tělo příliš dobré. Mnohdy nám spíše škodí. Těmito složkami jsou například parabeny, které se používají jako konzervanty, a u nichž byla zatím nepřímo prokázána souvislost se zhoubným bujením v lidské tkáni. Další velmi často používanou složkou jsou silikony, díky nimž jsou krémy lépe roztíratelné. Po jejich nanesení máte pocit hebké pleti, aby ne, když na naší pokožce vytvoří neproniknutelnou bariéru, díky které se naše pleť přestává mastit a rychleji schne. Tyto a mnohé další uměle připravené složky v biokosmetice nenajdete. Certifikovaná biokosmetika obsahuje obvykle přírodní oleje, másla a silice. Jako konzervanty se používají také látky přírodního původu, které tělo navíc obohatí, například vitamín E. Používáte-li biokosmetiku, dostáváte do těla látky vyprodukované přírodou, které působí blahodárně nejen na vaši pleť, ale přecházejí i do vašich tělesných orgánů, jež příznivě ovlivňují.

Proč kupovat biokosmetiku?

Koupí biokosmetiky podporujete obvykle menší výrobce, kteří se snaží zpracovávat produkty přírodního zemědělství a šetřit přírodu. Nepřímo se tedy podílíte na eliminaci bezduchého drancování zdrojů na naší planetě. Neznamená to však, že velké kosmetické firmy zaniknou, spíše jim tak dáváme najevo, kterým směrem se chceme ubírat.

Pro vaši zdravím zářící pleť

Ve srovnání s běžně dostupnou kosmetikou nabízí biokosmetika obrovskou škálu možností, jak svému tělu prospět. A kupodivu pocitu hebké pleti lze dosáhnout i bez použití silikonu čistě přírodními produkty. Úplně nejšetrnějším způsobem péče o vaši pleť je používání kosmetických olejů, jež se vpijí do vaší pokožky a šetrně o ni pečují i zevnitř. Je-li tedy vaší prioritou opečovávaná zdravím zářící pleť, rozhodně vsaďte na biokosmetiku.

Další oblíbené články