Práce z domova

Práce z domova: Jak ji najít a nenaletět

Práce z domova je přáním mnoha lidí. Člověk běžící ráno do práce často sní o tom, jaké by to bylo vstát, až se vyspí. Po probuzení si dát pořádnou snídani a kávu, v pohodlném oblečení usednout za stůl a začít pracovat. Dalším motivem pro práci z domova je potřeba přivýdělku. Ženy na rodičovské dovolené patří mezi jednu z nejpočetnějších skupin shánějících práci z domova. Přinášíme pět doporučení, jak získat práci na doma a nenaletět přitom podvodníkům.

1. Manuální práce

Jedná se o různé montování součástek, vkládání letáků do obálek, kompletaci drobných výrobků. O tento typ práce bývá velký zájem, zároveň však patří mezi nejrizikovější z hlediska možného podvodu. Mezi nejběžnější úskok patří požadavek na zaplacení zálohy za dodaný materiál. V horším případě člověk po zaplacení už o firmě nic neuslyší. V lepším případě mu materiál dovezou, ale odbyt konečných výrobků si musí zajistit sám. Zájemce tak riskuje, že mu doma zůstanou neprodejné bezcenné výrobky.

2. Zaměstnanecký poměr

Jedná se o tzv. home office. Člověk v zaměstnaneckém poměru dostane svolení některé dny nebo nepřetržitě pracovat  z domova. Tento způsob práce je velmi bezpečný, ale není dostupný pro každého. I když domácí práce již dávno není výsadou programátorů, některé druhy práce se zkrátka z domova vykonávat nedají.

3. Práce u počítače

Tento typ domácí práce začíná být čím dál tím více dostupný pro širokou skupinu lidí. Každý si tam může najít své oblíbené téma. Někdo tráví rád čas na sociálních sítích, může si tedy přivydělat psaním příspěvků a správou profilů. Jazykově nadaní jedinci se mohou uplatnit při psaní reklamních článků. Svébytnou skupinou jsou youtube kanály. Zde se může projevit prakticky každý, stačí natočit a zveřejnit video přinášející nějaké informace nebo zábavu. Od videoreceptu na domácí tvarohové buchty až po on-line kurz výuky sekání kosou. Záleží jen na vaší kreativitě, zda dokážete diváky zaujmout. Videa lze zpoplatnit nebo vydělávat na reklamách.

4. Konzultant po telefonu

Tato práce je vhodná pro komunikativní jedince. Náplní práce není otravování po telefonu a nucení služeb a produktů. Konzultant by měl být odborník na určité téma. Po telefonu kontaktuje stávající i nové klienty, předává jim informace. Pokud dokáže klienta zaujmout a vzbudit v něm touhu dozvědět se více, získá možnost představit mu své produkty a nabídnout je ke koupi. Na tomto systému fungují třeba kosmetické poradkyně.

5. Přeměňte svou zálibu ve výdělek

Pečete? Šijete? Ovládáte hudební nástroj? Vyrábíte šperky? Neváhejte se o své dovednosti podělit. Výrobky zkuste nabídnout k prodeji přes internetové portály. Znalosti můžete zpeněžit doučováním, pořádáním kurzů a workshopů, prodejem e-booků. Možností, jak pracovat z domova, je už dnes spousta. Stačí popustit uzdu fantazii a nezaleknout se moderních technologií.

Další oblíbené články