Peruánský ženšen aneb maca

Maca peruánská, jinak také nazývaná peruánský ženšen je bylina. Její kořen připomíná řepu a je plný prospěšných látek. Maca je tak neuvěřitelnou přírodní silou pro naše zdraví a organismus. Je to jedna z nejsilnějších rostlin v přírodě. Dokáže odolávat klesajícím teplotám, mrazu i nízkému tlaku.

Co obsahuje maca

Maca obsahuje mnoho vitaminů a minerálů. Nejobsáhlejšími jsou vitamin B1, B2, B12, C, a E. Z minerálů je to pak železo, zinek, sodík, měď, mangan a vápník. Kromě toho obsahuje uhlohydráty, bílkoviny, vlákninu a tuky a mastné kyseliny. Obsahuje také makeány a makamidy, které napomáhají nastartovat organismus.

Zajímavost:

Maca obsahuje 3x více vápníku než sklenice mléka a 5x více bílkovin a vlákniny než brambory.

TIP: Kapsle Maca můžete zakoupit se slevou na ADVANCE nutraceutics

Zdravotní účinky

Nejprve je důležité říct, že maca svými účinky dostává do rovnováhy hormony, jako je estrogen, progesteron a testosteron. Díky tomu má některé z níže zmíněných zdravotních účinků.

Peruánská viagra

Maca je pro její skvělé sexuální účinky nazývaná peruánskou viagrou. Na rozdíl od většiny ostatních přípravků nefunguje jen na muže, ale také na ženy. Nejen u žen zvyšuje sexuální libido, sexuální funkce a zlepšuje plodnost. Pomáhá zlepšit sexuální energii a sexuální výdrž. U mužů zlepšuje kvalitu spermií, podporuje erekci a působí kladně na prostatu.

Menopauza

Maca pomáhá nastolovat hormonální balanc. Kromě sexuálních účinků má také skvělé účinky na menopauzu. Snižuje návaly horka a nočních pocení. Pomáhá také při poruchách menstruace.

Osteoporóza

Maca pomáhá proti řídnutí kostí, neboli osteoporóze, které často u žen po menopauze nastává. Zlepšuje jejich hustotu a pevnost. Také má kladný vliv na hojení zlomenin kostí.

Energie a výdrž

Maca obsahuje přírodně stimulační účinky, jako jsou právě makeány a makamidy, které pomáhají zvýšit nárůst energie. Příznivě bojuje s únavou a používá se tak i při chronickém únavovém syndromu. Za války byla podávána vojákům, aby jim pomohla zvýšit energii a výdrž.

Psychická odolnost

Kromě fyzické odolnosti tak zlepšuje také odolnost psychickou. Zlepšuje náladu, snižuje úzkost a napomáhá zvládat nervové napětí. Bylo zjištěno, že může také redukovat některé symptomy deprese.

Mezi další zdravotní účinky macy patří zlepšení paměti a učení, zlepšení kvality pokožky a vlasů nebo snižování krevního tlaku. Zvyšuje také chuť jídlu, a proto se používá při poruchách příjmu potravy.

Použití

Na začátek musím upozornit, že macu by neměly používat těhotné a kojící ženy.

Lze jí sehnat buď v prášku a přidat třeba do džusu, smoothie nebo ovesné kaše. Pokud vám chuť macy vadí, dá se sehnat v tabletách nebo si z ní můžete udělat čaj.


Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevový kód GS KlubSlevový kód SensilabSlevy Dr.MaxSlevový kupon Klubzdravi.cz

 

Další oblíbené články