Nejluxusnější hotely ve Spojených arabských emirátech

Luxusní hotely naleznete ve všech sedmi emirátech. Ty nejznámější a opravdu nejvíc „NEJ“ stojí v emirátech Abú Dhabí a Dubaji.

Emirates Palace Hotel v Abú Dhabí

Patří mezi nejvýznamnější a nejluxusnější hotely převyšující standard pěti hvězd. Toužíte po prostředí z pohádek Tisíce a jedné noci? Pak se ubytujte právě zde. Okouzlí vás pobyt na nejvyšší možné úrovni, v rámci něhož můžete využívat ta nejmodernější technická zařízení. Emirates Palas stojí u překrásné pláže dlouhé 1,3 km s bílým pískem. Disponuje dvěma obřími bazény, tenisovými kurty, fitnescentry a svým hostům nabízí i další možnosti sportovního vyžití. Hosté mohou navštívit lázně, množství restaurací a barů. A jak se sem dopravit? Třeba vlastní jachtou, kterou zakotvíte v Emirates Palace Marina. Samozřejmostí jsou služby osobního komorníka, pronájem limuzíny nebo třeba osobní IT podpora. Hotel se nachází v dostupné vzdálenosti od obchodních center.

Atlantis The Palm v Dubaji

Je jedním z nejkrásnějších hotelů v Dubaji. Byl postaven na umělém ostrově Palm Jumeirah, disponuje 1539 pokoji a konferenčním centrem. Jeho součástí jsou nejen rozsáhlé prodejní prostory, ale i vodní zábavní park  Aquaventure, který je zvlášť lákavý pro dětské návštěvníky. V Atlantis The Palm naleznete obrovské akvárium, přes jehož skleněnou stěnu můžete pozorovat žraloky, mořské koníky, piraně a další mořské živočichy. Celkem jich zde má být 65 000. A odkud jsou nejlépe k vidění? Z proskleného podvodního tunelu nebo z některých pokojů. Hotel disponuje několika bazény a velkým delfináriem, kde si můžete zaplavat s delfíny. Pochopitelně je zde k dispozici množství restaurací a barů.

Burj Al Arab v Dubaji

Za nejluxusnější hotel světa je pokládán dubajský Burj Al Arab – hotel vystavený na umělém ostrově, spojeném s pevninou úzkým mostem. Právem je přezdíván „Zlatý hotel“, neboť velká spousta předmětů, které v hotelu naleznete, je pokryta pravým zlatem. Už jen příjezd do hotelu je vpravdě impozantní. Buď k němu přijedete – třeba objednaným Rolls-Roycem nebo připlujete lodí, anebo přiletíte helikoptérou. Átrium hotelu patří k nejvyšším na světě. Při jeho výstavbě zde dokonce vznikl dešťový mrak. Burj Al Arab se vypíná do výšky 321 m a naleznete v něm exkluzivně zařízené mezonetové apartmány, řadu restaurací a také obřích akvárií.

Jumeirah Beach v Dubaji

Exkluzivní hotel sousedící s Burj Al Arabem je taktéž řazen mezi ty „nej“. Je postaven ve tvaru vzedmuté vlny a stejně jako Burj Al Arab disponuje i Jumeirah Beach soukromou pláží, řadou restaurací, bazénů a velkou spoustou sportovního vyžití. Z jeho prosklených stěn je úžasný výhled na celý Perský záliv a svým klientům nabízí volný vstup do sousedícího zábavního parku Wild Wadi.

Hotelů je v celých Spojených arabských emirátech ale samozřejmě mnohem více. Každý má možnost vybrat si podle svých finančních možností i podle svého vkusu. Velkou nabídku zájezdů do Dubaje najdete například na webu Invia.cz. Na jejich stránkách najdete desítky dovolených i v těch nejluxusnější hotelech a to vše za skvělé ceny.

Další oblíbené články