Nakupování přes internet v době koronaviru

Online nakupování je pro většinu populace mnohem snadnější, obzvláště pro ty, kteří jsou neustále v práci, poté se věnují svým dětem nebo koníčkům a cesta do obchodu je pro ně časově dost vysilující. Pro začátek si vyberete e-shop, který vás zaujal a můžete začít vybírat zboží. Online si můžete objednat nejen oblečení, hračky, ale především také potraviny. Tyto společnosti vám přivezou zboží až domů, přičemž každý z nich má jiné podmínky pro objednání, ať už se jedná o formu placení nebo dobu dodání.

Jaké výhody a nevýhody přináší online nakupování v době koronaviru?

Stejně jako mince, tak i nakupování má dvě odlišné strany. Od doby, kdy se v ČR objevil koronavirus, některé věci se u e-shopu změnily.

Výhody

  • Komfort – jednoznačně největší výhodou online objednávání je komfort a flexibilita. Objednávku si můžete zadat třeba z postele nebo při polední pauze, což vám ušetří čas. Nemusíte také chodit mezi mnoho lidí a čekat dlouhé fronty.
  • Ceny – pokud chodíte do obchodů, porovnáváte si ceny většinou v letáku, problémem bývá, že se nikomu nechce objíždět každý obchod, aby si nakoupit to levnější. Online si můžete zakoupit z několika e-shopů, abyste měli všechno levnější.
  • Slevy – jednotlivé obchody nabízí slevové kupóny, které jim zaručí větší počet zákazníků, což je nyní dvojitá výhody, když většina zaměstnanců nebo podnikatelů přišla o stálý příjem.

Nevýhody

  • Výběr potravin – nemůžete si přesně vybrat, jaké potraviny budete nakupovat. Pokud si objednáte například papriku, v obchodě si můžete vybrat velikost a kvalitu, zatímco online si objednáte produkt a musíte doufat, že přijde v pořádku (bez plísně, „nepomlácené“).
  • Zásoby – koronavirus zapůsobil na většinu lidí dost panicky, proto se také z obchodů vytratila veliká část zásob a prodavači nestíhají zboží doplňovat. E-shopy mají zásob dostatek, ale veliký nápor je na lékařské produkty a trvanlivé potraviny. Někdy se tedy stává, že objednání těchto produktů se prodlouží, aby se zboží naskladnilo.
  • Doba dodání – do obchodů teď nikdo moc nechce chodit, takže si každý jídlo raději nechá dovézt. Firmy jsou tedy pod velikým tlakem a dodávky se mohou protáhnout až na několik dní, pokud si tedy budete chtít objednat jídlo online, udělejte to raději dříve, nečekejte na úplné vyprázdnění ledničky.

Rada na závěr

Než začnete posílat jednotlivé objednávky toho, co opravdu potřebujete, dobře si doma projděte vše, co byste si potřebovali nakoupit. Není potřeba mít doma tuny zásob trvanlivých potravin, ale měli byste si doplňovat mrazák do plna, abyste mohli brát zásoby větší počet dní, nakupovat každý den se nikomu nechce. Stejně tak si zajistěte větší zásobu drogerie, která se nekazí. Aktuálně také méně časté objednávání zajišťuje ohleduplnost vůči dopravcům, kteří vám zboží vozí.

TIP: Hledáte aktuální informace o koronaviru? Podívejte se na speciální stránku ministerstva zdravotnictví Koronavirus.mzcr.cz, kde najdete veškeré důležité informace o tomto onemocnění.

Další oblíbené články