Snubní prsteny

Levné snubní prsteny?

Svatba se v několika posledních letech stala částečně statusovou záležitostí. Mít drahou fotogenickou svatbu se stalo důležitějším než si ji opravdu užít. Stejně se to má se snubními a zásnubními prstýnky. Každá z nás ví, kolik asi platů by ten náš vysněný kroužek měl stát. Víme však proč? A dává to ještě dnes smysl?

Zásnubní prsten jako zástava

Zásnubní a snubní prsteny v sobě skrývají řadu romantických poselství. Kruh představuje nekonečno, tedy nekonečnost lásky mezi snoubenci, diamant díky své pevnosti představuje věrnost a stálost. Kromě těchto vznosných symbolů mají prsteny i svůj ryze pragmatický důvod. Když se dříve manželovi něco stalo, žena prodala nebo zastavila prsten. Šlo o otázku existenčního přežití. Dnes tuto funkci plní spíš životní pojištění…

Zbytečný tlak na partnera

Ženy jsou většinou do vdavek natěšenější než muži a od určitého okamžiku čekají, kdy už ten moment konečně přijde. Možná by i muži byli k tomuto životnímu kroku vstřícnější, kdyby se nebáli, že je přítelkyně odmítne kvůli levnému prstenu nebo že budou muset utratit veškeré úspory za velkou párty. To zkrátka moc nejde dohromady s jejich racionální podstatou.

Emoční versus finanční hodnota

Ani ten největší diamant na světě nenahradí pravou lásku. Spontánní vyznání lásky a navlečení na prst toho, co je zrovna po ruce, od kroužku na klíče po gumičku do vlasů, může být začátkem šťastného a spokojeného manželství až na věky.

I levné prstýnky jsou krásné

I když jsou všechna tato slova ušlechtilá a romantická, stejně princezna ve vás touží po nádherném prstenu, se kterým se může chlubit kamarádkám? Ani to není problém, dnes je na výběr nepřeberné množství prstenů z nejrůznějších kovů s polodrahokamy nebo zirkony, které od pravých diamantů mnohdy nerozezná ani klenotník, jak by tedy mohly vaše přítelkyně?

Je možné se setkat dokonce i se snubními prsteny z chirurgické oceli. Trochu strašidelně působí upozornění, že v případě zranění prstu by vám v nemocnici museli prst uříznout, jelikož prsten při otoku jinak nesundají. Ovšem nosit takový prsten, to už je nějaký důkaz lásky!


Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevový kód BrastySlevový kód Sperky-eshop.czSlevy Klenoty AurumSlevový kód Olivie.cz

Další oblíbené články