Lyžování v Rakousku

Levné lyžování v Rakousku 2021

Nechce se vám čekat, jestli se česká zima letos umoudří a nadělí do Krkonoš sníh? Vydejte se na lyže do Rakouska.

Kde si v Rakousku nejlépe zalyžovat

Rakousko je doslova Mekkou lyžování, a to nejen pro Čechy, které od něj dělí jen krátká vzdálenost. V zemi funguje celá řada lyžařských středisek. Mezi ty nejznámější patří určitě Kitzbühel či Zell am See v Kaprunu. Hojně se jezdí i do Zillertalu. Mezi místními je letovisko spíše známé kvůli dobrému jídlu, pro Čechy se ale jedná o jednu z nejlépe dostupných alternativ.

Pochlubit se místní střediska mohou skvělými podmínkami pro lyžování, počasí tu většinou vyznavačům zimních sportů přeje. Zatímco tuzemští hoteliéři úpěnlivě vzhlížejí k nebi a čekají na sníh jako na přísloveční smilování, v Rakousku se například v roce 2017 začalo lyžovat už v druhé polovině listopadu. Obdobně úspěšná byla i sezóna na přelomu let 2007 a 2008.

Na své si přijdou jak vyznavači neupravených tratí na freeride, tak i ti, kteří touží po poklidné rodinné dovolené. A to třeba i s dětmi. Jestliže vaši potomci zatím lyžovat neumějí, určitě je to můžete teprve naučit, v lyžařské školce se o ně postarají profesionálové. Berete-li s sebou malé ratolesti, za návštěvu stojí například střediska Serfaus Fiss a Ladis. Tady čekají četné atrakce, například horolezecká stěna či kolotoč.

Za adrenalinem byste určitě měli vyrazit do Ski Arlberg. Oficiální materiály uvádějí 184 km freeridových svahů rozložených v pěti areálech a lyžařské středisko opřádá téměř mýtická pověst doslova ráje všech freeriderů.

Vyplatí se zimní dovolená v Rakousku?

Ať se rozhodnete pro kterékoli středisko, většinou se setkáte s perfektně upravenými sjezdovkami. Příjemnou výhodou jsou i minimální fronty a kvalitní celkové zázemí. O pohodlí hostů se v Rakousku starají opravdu královsky. Můžete si vybrat ze širokých možností ubytování od luxusních rezortů po levnější penziony. Ubytovat se lze navíc i krátkodobě, už na tři noci. Hodně se v posledních letech jezdí i na jednodenní zájezdy. Beznadějně vyprodané bývají hlavně vánoční a silvestrovské termíny. Druhým exponovaným obdobím jsou dny, kdy ve školách zavládnou jarní prázdniny.

Budeme-li tak srovnávat cenu a úroveň poskytovaných služeb, Rakousko určitě představuje jednu z nejlepších možností. Někteří turisté kvůli ceně preferují zájezdy do Itálie. Je-li při vašem plánování hlavním limitem peněženka, nemusíte zoufat.

Dovolená na lyžích vás totiž nemusí ani u našich sousedů vyjít nikterak draho. Obzvlášť, když si počkáte na akce typu předvánoční lyžování, které nejedno středisko nabízí za výhodnější ceny. A ušetřit ještě víc můžete, když se rozhodnete zájezd objednat přes některý ze současných populárních slevových portálů – SlevaDne.cz.

Další oblíbené články