Bazén

Letní sezóna se blíží. Jak připravit bazén k dokonalému osvěžení?

Léto je pro většinu lidí nejoblíbenějším ročním obdobím. Hlavním důvodem je vykoupení z vrstev oblečení a možnost skvělého osvěžení ve vodě. Kdo v dnešní době nemá bazén, jako by nežil. Kvůli stále se zvyšujícím teplotám v letních dnech se bez příjemného osvěžení neobejdete. V bazénové velmoci, jakou je Česká republika není nijak složité si takový zahradní bazén pořídit. Pokud chcete ovšem udržet nádherně čistou vodní hladinu, je nutná pravidelná péče.

TIP: Využijte slevové kódy do e-shopu Marimex.cz, kde najdete širokou nabídku bazénů a různého příslušenství

Vzhledem k tomu, že takový venkovní bazén je dlouhodobá investice, neměli byste v žádném případě podcenit jeho výběr. Musíte proto zvážit, jestli chcete pouze osvěžení nebo i možnost rekreačního plavání. Zda ho využijete po celý rok nebo pouze v sezóně. Je nutné počítat s rozpočtem, velikostí pozemku a také s podmínkami terénu. Koupě bazénu s sebou nese i každoroční investice do provozu a údržby. Proto si výběr bazénu musíte promyslet do detailu, abyste po pár letech nepřišli na buben.

Pokud neoplýváte zahradou nebo větším prostorem, lze v obchodech najít bazény menších rozměrů, nafukovací bazény a pro děti různá bazénová zábavní centra s potiskem s pohádkovými motivy.

Příslušenství k bazénu

A nyní se přesuneme k tomu horšímu. Tím jsou myšleny různé věci potřebné pro správný chod bazénu.

V obchodech lze k bazénům sehnat opravdu všechno možné. Od velikosti bazénu se odvíjí četnost potřebných věcí pro údržbu a její náročnost. Záleží na vás, jestli si pořídíte manuální kartáče na čištění nebo filtraci, která ušetří Váš čas, ale na druhou stranu se prodraží. Nutné budou i chemické přípravky, poraďte se v obchodě, protože věcí nutných pro plynulý chod a údržbu bazénu je opravdu mnoho.

Dále se vám hodí solární ohřev, který pomůže s rychlejším ohříváním vody a nezapomínejte ani na zábavné příslušenství jako je například nafukovací kolo, křeslo a vodní hračky různých tvarů a barev.

Další oblíbené články