Kolo

Lék zvaný cyklistika

Cyklistika je jednou z nejvíce doporučovaných sportovních aktivit, kterou doporučují také lékaři. Jedná se o aerobní cvičení, při kterém zlepšujete svou fyzickou zdatnost a pomáhá celému pohybovému aparátu. Cyklistika zvyšuje Vaši kapacitu plic a zlepšuje činnost srdce.  Jízda na kole je často doporučována lidem po operacích kolen. Aby byla jízda na kole benefitem pro Vaše zdraví, musíme se podívat na pár důležitých informací.

Důležité body při výběru:

Důležitý je správný výběr kola. Cyklistické kolo musí mít především správnou velikost a také hraje významnou roli správné nastavení posedu na kole. Podle posedu zatěžujete různé svalové skupiny. Zaměřte se na zapojení stehenních a lýtkových svalů a odlehčete zádovým svalům a krční páteře. Také hraje důležitou roli typ kola. Je rozdíl mezi kolem silničním, horským a trekovým. Na kole silničním je jízda po silnicích snadnější, ale pokud musíte zdolat také terén, stává se jízda nebezpečnou. Oproti tomu jízda na kole horském je po silnicích velmi náročná, naopak na lesních a horských cestách se Vám pojede bezpečně. Pokud nevíte, jaký terén Vás čeká, je vhodným výběrem kolo trekové, které je přizpůsobeno jízdě na silnicích, ale také na jízdě v terénu.

TIP: Při nákupu kola doporučujeme využít například slevový kupón Hervis.cz nebo slevový kód Kola-Radotin.cz, kde najdete kvalitní jízdní kola za skvělé ceny

Elektrokolo

Jízda na kole je také velmi vhodná pro starší lidi. Těm je doporučováno vybírat rovinné cesty a přizpůsobit jízdu svým možnostem. Další možností je pořídit elektrokolo, které se nyní stává hitem. Pořizovací cena je vyšší, ale jedná se o investici do zdraví a pokud vyměníte jízdu na elektrokole za jízdu autem, ušetříte nejen peníze za palivo, ale také životní prostředí.

Sport Vám také přináší pocit štěstí. Při sportovní aktivitě jsou do těla vyplavovány endorfíny, které Vám dávají pocit radosti. Jsou to takzvané hormony štěstí a ty zásadně ovlivňují Vaši psychiku. Proto je jízda na kole přínosná pro fyzické, ale také psychické zdraví.

Další oblíbené články