Sjezdovka Rakousko

Kam na lyže v Rakousku?

Letní sezona nám dala své poslední sbohem, cyklistické helmy pomalu ukládáme k zimnímu spánku. Pokud jste ale tělem a duší sportovec jistě vás první sněhová vločka navnadí na další dobrodružství. Zimní sporty jsou velice oblíbené a lyžování vede prim. Ať už dáváte přednost běžkám, snowboardu, jste špičky ve svém oboru, nebo naprostí začátečníci i vy si můžete užít dovolenou snů. Zmrzlé tváře vás jen tak nezastaví, a tak je to správně. Pojďme vybrat pro všechny milovníky hor tu nejlepší destinaci v oblíbených rakouských Alpách. Rakousko je náš nejbližší soused, který může nabídnout tu pravou Alpskou jízdu. Užijete si perfektně upravené sjezdovky už ve výšce 550 metrů nad mořem, směle se ale dostanete až do závratných výšin – až 3 tisíce metrů nad mořem.  

Cenové podmínky u našich sousedů 

Jak jistě víte, podmínky pro lyžování v Rakousku jsou prvotřídní a sportovci rádi využívají zajímavých služeb. Již dávno neplatí, že by výlet do Alp zruinoval naše konto. V některých střediscích se velice snadno přiblížíme cenám, které máme k dispozici v našich končinách. Nejinak to platí i o službách ze strany personálu lyžařských středisek, naprostá spokojenost většiny zúčastněných hovoří za vše. Ochota a vysoká profesionalita tu je naprostou samozřejmostí. Za tyto pro nás stále ještě bonusy si rádi připlatíme. 

V neposlední řadě si lyžaři rádi naplánují delší cesty za hranice naší domoviny už z důvodu sněhové pokrývky, která je vždy v Alpách zaručena. Sněhové podmínky jsou famózní a zaručí opravdu skvěle prožité chvíle na horách. Podlehnete i vy této Alpské velmoci? 

Oblíbená střediska

Kaprun (Salcbursko) 

Kaprun je jedna z perel alpského lyžování, jedná se o velice vyhledávanou destinaci. Díky tomu musíte být obrněni trpělivostí a počítat s vysokou návštěvností. Naproti tomu vám budou odměnou skvěle upravené tratě, vleky a lanovky. Tato oblast čítá 61 sjezdovek. Vzdálenost z Prahy je necelých 500 km.  

Solden (Tyrolsko) 

Solden je pravým rájem všech lyžařů. Můžete vybírat až ze 144 různých sjezdovek pro začátečníky i profi-lyžaře. Pokud máte s sebou své ratolesti, vězte, že do čtyř let věku za dítka neplatíte. Jistě oceníte velice oblíbené vyhlídkové terasy s pohledem na kouzelnou krajinu. Občerstvení je tu výtečné a zábava zaručena. Však je také tento region přezdívaný rájem večírků. 

Molltarel Gletscher (Korutany) 

Jedná se o velice atraktivní oblast s nejdelší lyžařskou podzemní dráhou. Tento unikát řadí Molltarel mezi světové špičky. Podzemní dráhou jsou lyžaři vyvezeni do výšky více než 3000 metrů nad mořem unikátní sjezd má délku až 5 kilometrů. Za zmínku stojí i oblíbená nejdelší sjezdovka, její délka dosahuje 10 kilometrů při převýšení 1400 metrů. 

Toto je jen zlomek z nabídky Alpských chuťovek. Dáte letos přednost lákavé rakouské dovolené před tuzemskými horami? Více informací načerpáte na stránkách cestovních kanceláří České Kormidlo, nebo Invia.cz. Jistě si vyberete ze široké nabídky těch nejluxusnějších pobytů za příjemnou cenu.

Další oblíbené články