Džíny

Jaký zvolit typ džínů?

Džínová revoluce se začala psát v roce 1873, kdy se narodily úplně první džíny modelu Levi´s 501, které mají poklopec a knoflíky. Džíny přitom měli sloužit především zlatokopům a rolníkům, kteří potřebovali při svém těžení oblečení, které vydrží i velmi náročné podmínky. Okolnosti ovšem tomu chtěli naprosto jinak, a tak tento nápad měl daleko delší dosah, než si mohl kdokoliv, kdy pomyslet.

Jak šel čas s džíny

Ze začátku skutečně nosili džíny pouze zlatokopové a tyto kalhoty byly považování především za pracovní oděv. Naprosto jiný rozměr džínům dala až 50 léta 20. století, kdy přišla skutečná džínová revoluce a džíny začaly nosit zejména mladí lidé a televizní hvězdy. Největší hvězdou, která džíny vystřelila až do vesmíru byla jednoznačně Marilyn Monroe, která je oblékla ve filmu Mustangové.

Dnes můžeme džíny zakoupit hned v několika různých provedení. Džíny mají různé střihy, barvy i funkce. Pojďme se společně podívat na to, jaké typy džínů existují.

Skinny jeans

Skinny jeans jsou ve své podstatě charakteristické zejména tím, že naprosto dokonale obepínají celou délku nohou a mimo jiné jsou také vyrobené z takzvaného strečového denimu. V případě, kdy si vyberete skinny jeans skutečně správně, udělají s vašimi proporcemi doslova zázraky. Umí totiž skvěle zeštíhlit a perfektně vytvarovat nohy i celou postavu. Rovněž tyto džíny dají skvěle vyniknout jakýmkoliv teniskám, jelikož se jedná o velmi úzké džíny. Pokud tedy máte v plánu vytáhnout své nejlepší tenisky z botníku, oblékněte si právě skinny jeans. Jako vršek se skvěle hodí jakýkoliv oversized kousek či mikina, tričko anebo košile. Čím tmavší typ džínů vyberete, tím lépe skryjete nedokonalosti své postavy.

Slim jeans

Slim jeans představují širší skinny jeans a rovněž mají o poznání nižší sed. Nejsou rovněž tolik upnuté a mají širší střih nejen na bocích, ale také na stehnech. Umí tak skvěle zvýraznit štíhlost nohou a také boků. Rovněž se často přezdívají jako cigaretové džíny.

Baggy jeans

Baggy jeans byly opravdu velmi populární zejména v 80 a také v 90. letech, a to zejména díky oblibě skate a hip hopové kultury. Dnes sice již tolik populární nejsou, avšak najdou se tací, kteří tyto džíny umí perfektně nosit. Baggy jeans jsou v podstatě poměrně dost široké džíny, které je třeba sladit například s crop topem, upnutým tílkem či s hoodie, které má užší střih.

Flared jeans

Flared jeans představují klasické zvonáče, které známe z konce 70. let. Tyto džíny umí bezvadně kopírovat postavu, a to přesně v místech, kde je to zapotřebí. Mimo jiné jsou velmi pohodlné, stylové a dokonale široké.

Mom jeans

Mom jeans pochází z 80. let, kdy je nosily převážně maminky. Oblíbené byly zejména u žen, které během mateřských povinností chtěli mít na sobě pohodlné, a přesto vkusné džíny. K těmto džínům se navíc hodí nosit naprosto všechno.

Straight jeans

Straight jeans jsou džíny doslova pro všechny. Mají nadčasový střih, rovné nohavice a umí si poradit s každou postavou. Dají se skvěle kombinovat s jakýmkoliv jiným oblečením a slibují jediné, že je nebudete chtít za žádnou cenu sundat. Tyto džíny ocení také plnoštíhlí lidé.

Boyfriend jeans

Boyfriend jeans jsou džíny, které mají snížený sed a tím pádem mají volnější střih. Nosí se především se zahnutými nohavicemi vysoko nad kotníky. Někteří je milují více než zmíněné baggy džíny.

Bootcut jeans

Bootcut jeans jsou v podstatě bokovky, které se nenosí do pasu, ale na bocích. Užší střih mají přes zadek a také stehna. U kolen se poté rozšiřují. Ocení je zejména ženy, které mají plnější křivky, jelikož džíny vytváří dojem delších nohou a pěkně tvarují pozadí.

Regular a Tapered jeans

Tyto kalhoty jsou upnuté, mají zúžený střih a v rozkroku a mezi stehny jsou širší. U kotníku jsou ovšem zase o něco užší a tak jsou zcela ideální variantou k tolik milovaným skinny jeans.


Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevové kupóny Jeans-Store.czSlevový kód FenzySlevový kód Answear

Další oblíbené články