Turistka

Jaké jsou výhod funkčního prádla?

Při sportu či při různých náročných pracích venku na nás může působit do značné míry celá řada vnějších vlivů. Jedná se především o vítr, déšť, horko, zimu či o UV záření. Z tohoto důvodu je nutné se zamyslet nad tím, jaké oblečení budete u těchto fyzických aktivit mít na sobě abyste byli co možná nejvíce v pohodě. Budete se dobře cítit v termoprádle či ve funkčním oblečení a jaké jsou mezi nimi vůbec rozdíly?

Co je termoprádlo a k čemu slouží?

Termoprádlo, jinými slovy také funkční prádlo je prádlem, které se vyrábí ze speciálních vláken. Tato vlákna poté odvádí lidský pot a také veškerou vlhkost pryč od vašeho těla či od dalších vrstev vašeho oblečení. V létě funkční prádlo při jakékoliv zvýšené aktivitě odvede vaši vlhkost od vaší pokožky a velmi rychle bude schnout. Díky tomu budete při vašich sportovních či jiných aktivitách naprosto v suchu. Kupříkladu vlněné vlákno zvané Merino umí pojmout a následně odpařit vlhkost o hmotnosti zhruba 20 až 30 % svého zcela suchého stavu. Umělá vlákna přitom za stejně stanovených podmínek umí absorbovat a poté odpařit zhruba 5 %, což je velmi významný rozdíl. Díky různým termoizolačním vlastnostem funkčního oblečení se pak můžete při sportu či při jiné tělesné námaze cítit stále příjemně a dosahovat tak o poznání vyšších výkonů.

Jak funkční prádlo správně nosit?

Na trhu je k mání hned celá řada různých druhů funkčního oblečení o různých gramážích i tloušťkách jeho materiálu. Pokud jedete například v létě na kole, bude se vám skvěle šlapat v slabším termoprádle, které bude rychle odvádět pot od vašeho těla. V případě, kdy se ovšem chystáte v zimě na lyže, bude pro vás tím správným řešením teplé termoprádlo, které vás udrží v teple.

Velmi vhodnou kombinací je takzvané vrstvení vašeho funkčního prádla. Díky tomu během vašich sportovních aktivit docílíte o poznání vyššího komfortu. Jako první kus si vždy oblékněte spodní funkční prádlo, které je tak přímo na vašem těle a následně začněte logicky prádlo vrstvit.

Kde všude oceníte výhody funkčního prádla?

Běháte, hrajete fotbal, jezdíte na kole, je vám blízká turistika či lyžování anebo milujete lezení po skalách? Ve všech těchto případech jistě termoprádlo oceníte. Stejně tak na něj nezapomínejte v momentě, kdy vás čeká oblíbená hodina fitboxu či TRX. Funkční oblečení se totiž hodí nejen pro outdoorové, tedy venkovní sporty, nýbrž také pro ty indoorové, tedy pro ty, které se cvičí v posilovnách či tělocvičnách. Toto oblečení je tedy zejména důležité všude tam, kde se budete střídavě potit či se budete potřebovat chránit před jakýmkoliv chladem.

Funkční oblečení oceníte také při běžné nošení, a to třeba do práce. Různé profese si dokonce bez funkčního prádla neumí představit svůj běžný pracovní den. Hodí se rozhodně pekařům, kteří stojí celý den u horké pece, zdravotníkům, policistům, hasičům, zahradníkům, montážním dělníkům či všem těm, kteří pracují v náročnějších podmínkách či venku. Funkční prádlo se vyrábí nejen pro dospělé, ale také pro děti či pro seniory.


Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevový kód NewBalance.czSlevový kupón Outdoor-Shop.czSlevové kupóny Teamstore.cz

Další oblíbené články