Plakát

Jak zútulnit jakoukoliv místnost v domě pomocí plakátů

Trápí vás prázdné zdi a jakýsi pocit nevyplněnosti prostoru? Zkoušeli jste na stěnu pověsit obrazy, ale žádný se do kompozice místnosti nehodil? Nebo prostě jen hledáte něco, čím lehce okořenit jakoukoliv místnost v domě? Pak jsou ideálním řešením plakáty.

Mnoho lidí má plakáty zafixované jako něco, co se pojí s dětským pokojíčkem, něco, co jste měli dlouhou dobu nad postelí do svých dvanácti let, a poté jste to ze dne na den strhli, protože jste usoudili, že mít nad sebou při spaní vyvěšeného Justina Biebera nebo Spice Girls už není to, co dál chcete.

Filmy, seriály i kulturní akce

Ne každý plakát však musí být obraz oblíbeného zpěváka/zpěvačky z Vašich mladých let. Plakátů je spousta a jejich tvorba se stala samotným uměleckým oborem. Navrhováním pro oko hezkých a poutavých plakátů se zabýval již jeden z našich nejznámějších secesních malířů Alfons Mucha nebo o několik let později hlavní představitel pop artu Andy Warhol.

Dnes je tomu tak, že se z některých kusů jednoduše staly evergreeny a legendy. Co všechno si můžete pod pojmem „hezký plakát“ představit? Tak třeba:

  • Filmové plakáty (př. kultovní filmy jako Pulp Fiction nebo Čelisti)
  • Přebaly hudebních alb (př. Pink Floyd – The Wall či Beatles – Abbey Road)
  • Pozvánky na různé kulturní akce (př. legendární koncert Live Aid z roku 1985)

Teď už si určitě na nějaký hezký poster, ať už z výše zmíněných nebo mimo ně, vzpomenete.

A jak jsme již psali, hezký plakát nemusí být jen upoutávka na celosvětový trhák, ale může jím být třeba i pozvánka na lokální akci. U nás se například každý rok koná prestižní soutěž o návrh plakátu pro Pražské jaro.

Tisknout nebo koupit?

Zaujala Vás myšlenka vyvěšení plakátu? Když zvolíte správně, dá se nějaký plakát opravdu umístit do jakékoliv místnosti. Ano, i na záchodě může správně zvolený působit správnou atmosféru. Samozřejmě ale dejte pozor na to, abyste to s vylepováním nepřehnali a z těchto uměleckých děl se nestaly navzájem se rušící elementy, které by pak mohly působit až moc divoce.

Pokud už se nemůžete realizace vašeho nápadu dočkat, zbývá jediná otázka. Máte si plakát vytisknout sami na domácí tiskárně, nebo obětovat nějaký peníz a plakát si zakoupit z tím pověřeného obchodu? Ačkoliv je tisk doma finančně méně náročná varianta, doporučuji si vybrat spíše nějakou firmu, která se na prodej a tisk plakátů specializuje. Koupě plakátu online vás sice bude stát v rozmezí 100-200 Kč, máte ale jistotu, že bude plakát vypadat mnohem lépe na lepším plakátovém papíře. Hezkým doplněním dekorace pak může být jeho zarámování do skla.


Slevové kupón a slevy v e-shopech

Slevový kód Homein.czSlevový kód Creative-Home.cz

Další oblíbené články