Barvy

Jak vyzdobit interiér základními barvami a získat odvážný vzhled inspirovaný retro stylem?

Primární barvy jsou podle definice nejzákladnějšími odstíny. Také představují nejintenzivnější a nejčistší formy barev a tato živá kombinace se začíná prosazovat jako jeden z hlavních barevných trendů letošního roku.

Letos se řadí mezi trend oživení primárních barev, které se hojně používaly v celém postmoderním hnutí 80. let a odráží obecnou zálibu v návratových stylech, kterou jsme zaznamenali v interiérovém designu, módě a popkultuře.

Používejte jemné variace základních barev

Ve své původní podobě mohou být primární barvy poněkud rušivé. Pro jemné pojetí použijte variace primárních barev ve volnější interpretaci. Například vyměňte tyrkysovou za pravou modrou nebo místo žluté použijte metalické zlaté povrchy. Experimentujte s různými odstíny, abyste si tuto klasickou barevnou škálu pojali po svém.

Zvolte si jednu základní barvu jako ústřední

Správná rovnováha je klíčem k tomu, abyste dokázali základní barevné schéma dotáhnout do konce. Místo toho, abyste každou ze tří barev použili v celém prostoru rovnoměrně, určete jednu jako hlavní a ostatní považujte za podpůrné.

Použijte například žlutou barvu jako barvu stěn, pak vneste modrou a červenou prostřednictvím nábytku, polštářů, nástěnného umění a dalších dekorativních doplňků. Nebo si vyberte jeden výrazný červený kousek a zdůrazněte ho malými zásahy žluté a modré.

Základní barvy zjemněte neutrálními

Vyvažte jasnost základních barev jemnými neutrálními barvami. Začněte se základem bílých stěn, aby vynikly akcenty v základních barvách nebo zjemněte jejich živost uklidňujícími šedými a teplými tóny dřeva.

Sofistikovanost podpořte množstvím textur

Základní barvy vnášejí do interiérů energii a jas, ale často jim chybí sofistikovanost jiných palet. Abyste jim dodali bohatost a hloubku, zapojte do hry texturu. Pro polštáře, přehozy a čalouněný nábytek vybírejte látky příjemné na dotek jako je plyšový samet, kůže nebo huňatý len.

Vneste do interiéru odvážné a energické vzory

Slaďte energii základního barevného schématu se vzory, které působí stejně odvážně a hravě. Používá můžete jednoduché geometrické vzory, které jemně připomínají postmodernu. Pozadu nezůstávají ani květinové motivy, protože se tyto barvy přirozeně objevují v zahradách a na loukách.

Další oblíbené články