Jak využívat studentské slevy?

Studenti jsou díky omezené možnosti finančních příjmů skupinou společnosti, která má možnost čerpat různé slevy. Zatímco některé ze slevových příležitostí nejsou příliš lukrativní, jiné při pravidelném využívání mohou ušetřit zásadní část rozpočtů. Následující článek nabízí přehled nejčastěji využívaných studentských slev včetně stručného popisu jejich fungování.

ISIC karta

Ještě než se pustíme do popisu jednotlivých možností pro čerpání slev, musíme se zmínit o tak zvané ISIC kartě, která je vlastně studentským průkazem umožňující čerpání slev na různých místech. Ať už studujete vysokou nebo střední školu, vyhotovení tohoto průkazu je pro vás k čerpání slev nutností.

Jízdné

Právě díky průkazu ISIC můžete v České republice využívat velmi výrazné slevy na vnitrostátní dopravu. Pořizování jednorázových i pravidelných jízdenek je tak možné pouze za zlomek běžené ceny plných jízdenek. Slevy pro studenty pak platí i v rámci většiny systému městské hromadné dopravy.

Vstupy na vybraná místa

Studenti mohou využívat slevy také při vstupech na různá místa. Pokud cestujete, oceníte určitě možnost zlevněného vstupu na kulturní památky. Levnější bývají pro studenty i vstupy na různé sportovní a kulturní akce.

Nákupy

Kromě slev na služby mohou studenti samozřejmě čerpat slevy i při nákupech zboží. Mnoho obchodů (ať už internetových nebo kamenných) umožňuje studentům po předložení průkazu nakupovat za nižší ceny. Studenti tak mohou nakupovat levněji například elektroniku, ale i potraviny nebo navštívit se slevou vybrané stravovací zařízení.

Stipendia

Samostatnou kapitolou, která přímo nesouvisí se slevami, ale umožňuje studentům získat další finanční prostředky jsou stipendia. Přestože většinou je tento pojem spojován s odměnou za dobrý prospěch, vysoké školy udělují stipendia i za dojíždění nebo ubytování.

Další oblíbené články