Zahradní sezení

Jak na výběr zahradního nábytku?

Zahradu máme spojenou s poklidnou atmosférou a relaxací, a to hlavně v letním měsících, které přímo lákají na příjemné posezení venku, ale i k jiným činnostem. A k tomu je zapotřebí vybrat ten nevhodnější nábytek, který nám poskytne dostatečné pohodlí, ale bude i funkční. V tomto článku se tedy podíváme na to, jak a podle jakých kritérií vybrat ten správný. Jedná se často o investici na dlouhá léta, tudíž je potřeba být při výběru pečlivý a neunáhlit se.

Jak vybrat zahradní nábytek?

V první řadě je velice důležité promyslet, kam chcete nábytek posléze umístit. Je totiž velký rozdíl v tom, zda bude pod širým nebem nebo například v zastřešené pergole. Podle toho by se měl odvíjet výběr materiálu, z něhož je takový nábytek vyroben. Do zastřešeného prostředí se hodí v podstatě jakýkoliv materiál a nemusíte mít strach z poškození, zatímco ven takový, který je odolný vůči slunci, dešti, větru a dalším rozmarům počasí. Tím je třeba nábytek kovový, ale i některé typy dřevěného, případně se pro vás může stát vhodným kompromisem nábytek z umělého ratanu.

Plastový nábytek

Plastový nábytek je obecně o něco levnější, avšak nedisponuje takovou nosností a životností, avšak jeho výhodou je fakt, že je snadno přenosný a skladný. Nicméně při dlouhodobém pobytu na slunci začne měknout a také se velice snadno poškrábe.

TIP: Na zahradní nábytek také můžete uplatnit zajímavé slevy jako je například slevový kupón i-zahradninabytek.cz, nebo slevový kód xxxLutz.

Dřevěný nábytek

Velice oblíbený je pak dřevěný nábytek, který má přírodní vzhled a tudíž do přírodního prostoru lépe zapadne. Avšak je také náročnější na údržbu. V jeho případě pak velice záleží na tom, z jakého dřeva je vyroben. Cizokrajné dřeviny pak nabízí delší životnost, ale je nutné se o něj také v určitých intervalech starat.

Hliníkový a ocelový nábytek

Na oblibě také stále častěji získává nábytek hliníkový či ocelový, který disponuje výpletem. Ten je velice lehký a zároveň vydrží. Nehledě na to, že působí velice moderním a svěžím dojmem.

Na trhu existuje nespočet různých výrobců a materiálů, ze kterého se zahradní výrobek dále vyrábí, nicméně panují zde velké rozdíly v částkách za jednotlivé kusy i sety. Tudíž je jen na vás, kolik hodláte investovat a jaké máte požadavky, co za své peníze chcete získat.

Jaký zahradní nábytek pořídit?

Při výběru konkrétních kusů byste měli byste vědět, k jakému účelu budete nábytek chtít používat. Jestli k posezení či relaxaci nebo na něm budete chtít jíst nebo pracovat. Podle toho se poté při výběru rozhodněte. Mějte přitom na paměti kritéria jako jsou rozměry, výška, nosnost a stabilita. Obzvláště důležitá je pak volba stolu, který by měl mít šířku desky alespoň 2,8 cm, která zajistí, že je dostatečně pevný. Stejně tak si můžete pořídit ale i židle, lehátka, sedačky či třeba pivní set. Zkrátka vše, aby pro vás čas strávený na zahradě byl co možno nejpříjemnější a také, abyste si odpočinuli.

Další oblíbené články