Zahradní domek

Jak vybrat zahradní domek?

Přemýšlíte nad koupí zahradního domku, ale nevíte od čeho se odrazit? V následujícím článku se dozvíte pár tipů, na co se při výběru zahradního domku zaměřit a čemu věnovat pozornost. Při nákupu zahradního domku si dejte pozor na následující věci.

S jakým záměrem zahradní domek pořizujete?

Před koupí zahradního domku je důležité promyslet, na co ho budete používat. Zdali Vám poslouží jako sběrné místo pro zahradnické náčiní, sportovní potřeby, dětské hračky či jako odpočinková místnost. Z tohoto ohledu je vhodné zamyslet se nad velikostí domku, zejména co se šířky, výšky a hloubky týká.

Jaký druh zahradního domku zvolit?

Dalším aspektem výběru domku se stává správný výběr typu. Zvažujte, zdali chcete zahradní domek s okny pro lepší přístup světla z venku, nebo jestli Vám bude vyhovovat domek v podobě budky vyloženě pro uskladnění málo používaných nástrojů či potřeb. Asi nejdůležitější rozhodnutí na Vás čeká v podobě zvolení materiálu, ze kterého je zahradní domek sestaven.

TIP: Velký výběr zahradních domků najdete v e-shopech Baumax a Dek.cz

Která konstrukce bude ta pravá?

Hovoříme zde především o volbě materiálu. Záleží jenom na Vás, zdali dáte přednost klasické dřevěné konstrukci, která disponuje svoji elegancí. Oproti tomu ale vyžaduje Vaši péči v podobě častějších nátěrů. Další možností je kovová konstrukce, jejíž pořizovací cena je oproti dřevěné konstrukci většinou nižší a co se údržby týká, nevyžaduje ze strany spotřebitele žádnou péči. Poslední variantou je konstrukce plastová, která vyniká v podobě snadné montáže. Každá konstrukce má své silné i slabé stránky a záleží pouze na Vás, která bude ta pravá.

Co budete potřebovat?

Kromě vhodného výběru zahradního domku je důležité zvolit i místo, kde bude domek stát. Pokud chcete zajistit dobrou stabilitu domku, je důležité vybrat rovný terén spolu s vybudováním základu, díky kterému se Vám domek neposune při velkém dešti či za jiných ztížených přírodních podmínek. Jestliže už máte vhodné místo a zahradní domek, je potřeba přemýšlet o montáži a o tom, zdali si zahradní domek sestavíte sám nebo využijete odborných služeb. Cena takových služeb se bude odvíjet patrně od velikosti a typu zahradního domku.

A co dál?

Zahradní domek už Vám stojí na zahradě a je potřeba vyřešit ještě jednu z posledních věcí. Tou je volba vhodné podlahy. Pokud jste si pořídili zahradní domek bez podlahy, je vhodné podlahu zajistit co nejdříve, pro vyšší odolnost domku. Nakonec zbývá umístit případné skříně, poličky a jiný nábytek pro uchování Vašich věcí či organizaci domku jako posezení pro večery s rodinou. V neposlední řadě můžete uvažovat nad pořízením doplňků v podobě pergoly, osvětlení či posezení. V případě dřevěné konstrukce můžete zvážit impregnaci spolu s volbou barvy laku či vosku, dle Vašich preferencí. Na závěr zbývá zahradní domek řádně využít dle Vašich představ.

Další oblíbené články