Vaflovač

Jak vybrat vaflovač?

Rádi byste si pochutnali na křupavých lahodných vaflích se šlehačkou, banány, karamelem a čokoládou? Chcete dopřát sobě i svým blízkým tento skvělý belgický pamlsek z nadýchaného těsta, jehož chuť je nezaměnitelná? Tak neváhejte a zakupte si vaflovač. Vybrat si můžete z různých modelů, které se liší svým designem, výrobním materiálem, výkonem i doplňkovými funkcemi.

Klasický nebo multifunkční

Při výběru vaflovače je důležité zvážit, zda od zařízení očekáváte pouze pečení vaflí nebo i něco navíc. Zatímco pomocí klasického vaflovače, který disponuje jedním druhem plotny na přípravu této belgické speciality ukuchtíte pouze vafle, multifunkční typ je obohacen o funkci toustovače a grilu. Budete si tak moci upéct nejen fantastické vafle, ale také křupavé toasty a sendviče nebo grilovat zeleninu či bylinkami ochucené maso. K dispozici máte několik druhů desek, které jednoduše vyměníte a připravíte si pokrm dle vašeho přání. Součástí balení bývá často i odměrka na těsto a naběračka pro správnou velikost vaflí.

Materiál pláště a plotýnek

Nejčastějším výrobním materiálem vaflovače je plast, případně kombinace plastu a nerezavějící oceli, která působí nejen esteticky, ale vyniká výbornou kvalitou, vysokou odolností a dlouhou životností. Pokud se zaměříme na materiál pečících desek, jsou většinou potaženy nepřilnavou vrstvou teflonu. Díky této úpravě se vám pokrm nepřipálí a dokonce nebudete muset použít žádný olej. Jelikož teflon je náchylný na poškrábání, při pečení je vhodné používat pouze dřevěné kuchyňské náčiní, aby se předešlo poškození povrchu. V nabídce však najdete i modely s keramickými deskami, které jsou typické svou nepřilnavosti a odolností vůči poškrábání, ale jsou křehčí a snadněji se rozbijí.

Velikost a příkon vaflovače

Díky tomuto fantastickému pomocníkovi v kuchyni si budete moci připravit 2 až 5 kusů vynikajících vaflí najednou, a to v klasickém obdélníkového či kulatém tvaru. Velké oblibě se těší vafle se vzorem květin, srdce a různých milých zvířátek, což udělá radost hlavně dětem. Při výběru tohoto spotřebiče pamatujte na to, že čím vyšším příkonem disponuje, tím je jeho výkon vyšší. To znamená, že desky se vám spíše nahřejí a doba přípravy se zkracuje. Nejčastěji se můžete setkat s vaflovači s příkonem od 700 do 1200 wattů. Ty výkonnější jsou určeny spíše pro profesionální zařízení do restaurací a cukráren.

Komfortní funkce

  • Regulace teploty – sami si zvolíte teplotu potřebnou pro přípravu pokrmu.
  • Světelné indikátory – díky nim získáte přehled o tom, zda se plotýnky zahřívají (červená kontrolka) nebo jsou již dostatečně rozehřáté (zelená kontrolka).
  • Tepelná pojistka – v případě přehřátí se přístroj sám vypne, čímž je zajištěna bezpečnost.
  • Zvuková signalizace – upozorní vás na začátek i ukončení pečení. Spotřebič nemusíte neustále sledovat.
  • Uzamčení víka – jedinečná funkce, kterou se zabrání odchýlení horní desky, protože vafle během pečení zvětšují svůj objem. Tlakem víka si vafle zároveň udrží svůj tvar.
  • Vyměnitelné plotýnky – úžasná a praktická funkce, která vám umožní plotýnky vyjmout a důkladně umýt i mimo konstrukce přístroje. Při čištění používejte pouze pomůcky bez drsného povrchu.
  • Izolovaná rukojeť – slouží k manipulaci, proto je vyrobena z tepelně izolovaného materiálu pro zvýšení komfortu.
  • Protiskluzové nožičky – bezpečnostní prvek pro zvýšení stability zařízení.

Slevové kódy a slevy do e-shopů s elektronikou

Slevové kódy LGshop.czSlevový kód 2jakost.czSlevový kód e-BekoSlevový kupón Okay

Další oblíbené články