Sušička prádla

Jak vybrat sušičku prádla

Sušička prádla je moderním spotřebičem, který si získá každého. Zapomeňte na rozvěšené prádlo po bytě, vlhkost v místnostech či na nepohodlné a zdlouhavé čekání na usušení prádla na balkoně. Díky ní bude vaše prádlo usušené nejen rychle, ale i šetrně a pomocí speciálního programu bude i dokonale vyžehlené. Chtěli byste takového skvělého pomocníka do své domácnosti? Určitě ano. Poradíme vám, jak si vybrat ten správný typ.

Proč je sušička prádla vynikajícím pomocníkem?

Sušení prádla je rychlejší, šetří váš drahocenný čas a prádlo nebudete muset nikam věšet. Navíc si zachová své syté barvy, na rozdíl od sušení na slunci. V průběhu sušení do prádla nepronikají žádné pyly, prach, roztoči a ani jiné alergeny a prádlo zůstává dokonale čisté. Častokrát ho nemusíte vůbec žehlit, pouze ho poskládáte a uložíte. Určitě vás potěší, že zůstane jemné a příjemně voňavé i bez použití aviváže během praní. Ocení to hlavně alergici. Pokud máte domácího mazlíčka, budete nadšeni, protože ze šatstva se během sušení odstraní chlupy i vlasy. Mnohé modely vás překvapí programem na osvěžení, který vyniká schopností odstranit pachy například z cigaretového kouře. Sušičky můžete zakoupit samostatně nebo v kombinaci s pračkou 2 v 1. Jsou ideální volbou do menších koupelen, protože vám ušetří prostor, i když spotřebují více vody. Velikost bubnu na sušení je často menší než velikost bubnu na praní, proto před sušením je nezbytné část prádla vybrat.

TIP: Při nákupu sušičky můžete využít také slevový kód na OKAY, nebo slevový kód na Diskontní Nákupy

Typy sušiček prádla

Podle způsobu technologie můžeme sušičky rozdělit na kondenzační a ventilační. Liší se systémem odvádění horkého vzduchu.

Kondenzační sušičky

Jejich princip sušení spočívá v tom, že vzniklá horká pára se mění na vodu, která se ukládá do zásobníku, odkud se následně vylije. Druhou možností je odvádění vody přímo do odpadu. V nabídce však najdete i typy kondenzačních sušiček s tepelným čerpadlem, ve kterých se horký vzduch zchladí a nabytá energie se znovu využije. Tento uzavřený cyklus je mimořádně úsporný, díky čemuž klesá spotřeba energie až o 50 % oproti klasické kondenzační sušičce. Získá si vás i tím, že celý proces je citlivější k jemným tkaninám díky nižší teplotě. Další model představují parní kondenzační sušičky vhodné pro ty, kteří neradi žehlí. Prádlo se suší pomocí horké páry, která proniká do látky, provoní ji a odstraní záhyby.

Ventilační sušičky

Tyto modely nasávají vzduch, který ohřejí, nechají ho nasát vlhkostí a vypustí ven. Jsou vhodné do větších prádelen a prostorů, kde je možné zabudovat výfukovou trubici ven z domu. Je úžasné, že tyto typy jsou díky ohřevu vzduchu při provozu úspornější, protože vzduch se ohřeje rychleji než voda. A pokud disponujete velkou koupelnou s odvětráváním, sáhněte právě po ventilační sušičce.

Fantastické inteligentní funkce

  • Odložený start – nastavíte si čas cyklu sušení.
  • EcoHybrid – sušení je účinné, rychlé a šetrné s ohledem na materiál.
  • Refresh program – pomocí něj odstraníte nepříjemné pachy z oděvů bez nutnosti praní.
  • Parní program – navlhčí prádlo, která se pak snadněji žehlí.
  • Fuzzy Logic – přístroj si podle váhy prádla sám určí dobu a teplotu potřebnou k sušení.
  • Woolmark blue – je zárukou šetrného sušení vlny.
  • FragnanceDos – vaše prádlo bude překrásné voňavé a nadýchané.
  • Smart funkce– umožní ovládání zařízení na dálku pomocí mobilní aplikace.
  • SteamFinish – excelentní program využívající výborné účinky páry na vyhlazování prádla, čímž se usnadní jeho žehlení.

Další oblíbené články