Jak vybrat správný gril pro letní gurmánské zážitky

Čas grilování a trávení času na zahradách je tu a s ním i mnoho možností užít si kulinářských požitků. Vaření a opékání pod širým nebem má rozhodně jedinečný rozměr. Užíváte si krásného počasí a chutného jídla. Pojďme si představit širokou škálu grilů, ze které si vyberete jistě ten nejlepší pro vás.  

Parametry správného grilu 

  • Primárně se rozhodněte, kolik lidí potřebujete zasytit. Podle toho vybírejte velikost grilu. 
  • Nastavte si finanční rozmezí, které jste ochotni investovat. 
  • Rozhodněte se, kde budete gril používat. Rozhodně je rozdíl, pokud vybíráte gril na velkou zahradu, nebo městský balkon. 
  • Vybírejte kvalitní, stabilní a z odolných materiálů. Litina, nebo nerez bude skvělá volba. 

Základní rozdělení grilů pro přípravu skvělých pochoutek 

Ještě donedávna jsme měli všichni na zahrádkách malý gril v podobě soudku na dřevěné uhlí. Doba pokročila, nyní již můžete vybírat z mnoha stylů a designů. Nejen dřevěné uhlí je hlavním pohonným “motorem”. Můžete si směle vybrat i kousky na elektřinu, nebo plyn. 

Plynový gril 

Skvělá volba pro mistry kuchaře, kteří se věnují grilování nejen o víkendech. Tento gril vám poskytne jedinečnou službu. Plynové grily rozdělujeme na tři typy. 

  • Lávový gril – lávové kameny, které rychle absorbují teplo skvěle doplňují hořáky. 
  • Kontaktní gril – záruka rovnoměrného grilování po celé ploše roštu. 
  • Gril s technologií RBS – keramické hořáky jsou nejmodernější verzí pro jedinečné grilování. 

Elektrický gril 

Dobrý pomocník na grilování v uzavřených prostorech, na balkoně, nebo malé terase. Velkou výhodou a předností je rychlost přípravy pokrmů, snadná manipulace a údržba. Snadno nastavíte teplotu, většinou disponuje odkapávací miskou na přebytečný tuk. Kvalitní nepřilnavý povrch zajistí zdravou přípravu jídel. 

Gril na dřevěné uhlí 

Nestárnoucí klasika, která nikdy neomrzí. Jedinečná vůně při přípravě masa vám nic nenahradí. Dřevěné uhlí má vysokou výhřevnost, pokrm se krásně propeče i když to může zabrat delší časový úsek. Jde o finančně nenáročnou záležitost. Při výběru dbejte hlavně na bezpečnost, stabilita je velice důležitá. Dále si ověřte, zda má gril samostatnou nádobu na popel. To vám usnadní údržbu. Kvalitní a pevný rošt je základ. Dalším plusem může být pojízdnost grilu, rozhodně se vám vyplatí, v případě většího rozměru a váhy. 

Pro nákup kvalitního grilu doporučujeme e-shop GrilyKrby.cz.

Rozhodněte se pro nejlepší kousek a pusťte se do gurmánských zážitků. 

Další oblíbené články