Snubní prsteny

Jak vybrat snubní prsten?

Zásnubní i snubní prsten patří k těm nejdůležitějším šperkům, které by nás měly provázet ideálně po celý život. Jak je vybrat správně?

Vybírejte zásnubní prsten s citem ke konkrétní osobnosti

Zásnubní prsten je určen ženě. Mužům některé dámy proto v rámci vzájemné oslavy lásky kupují jiné zásnubní dary, přímo pánské prsteny se pro tuto fázi vztahu neujaly.

Primárně tak záleží na vkusu obdarované slečny a na jejím stylu. Řada dívek miluje blyštivé kousky s kameny, existují ale i ty, které si potrpí na minimalistické prsteny. Tradičně má zásnubní prsten jeden centrální kámen. Klasickým řešením je kulatý kámen, může to však být i ovál nebo srdce.

Zdobnější kousky bývají lemovány kameny i po svém obvodu. U náročných prstenů může být výrazný hlavní kámen doplněn ještě dalšími drobnějšími kamínky, které lemují hlavní kámen.

Při rozhodování o materiálech zvažte svůj vkus i finance. Ke klasickým kamenům patří diamanty a tradiční volbou je zlato, ať již bílé či žluté. Nejdražší volbou je platina, která však má výhodu v tom, že je hypoalergenní.

Jak moc záleží u prstenu na ceně

Pokud snoubenec přizpůsobí nákup prstenu své aktuální situaci, rozhodně to neznačí menší city. Oblíbená poučka, která hlásá, že prsten by měl stát nejméně dva měsíční platy, nemá nic společného s etiketou. Jde jen o pozůstatek zdařilého marketingu značky De Beers, který však i řada stávajících prodejců ochotně udržuje naživu.

Láska se však skutečně v penězích vyjádřit nedá. To je i důvodem, proč v případě snubních prstenů řada snoubenců dokonce sáhne po chirurgické oceli.

U prstenů se vyplatí řešit spíše jejich odolnost, design a u nevěsty případně i to, zda zásnubní prstýnek ladí s tím snubním, protože přirozeně nejspíš bude chtít nosit i po svatbě oba.

Obecně již neplatí, že by si proto pár musel pořizovat snubní prsteny shodné. Nevěsty si totiž většinou potrpí na zdobnější kousky. Hitem posledních let je například kombinace různých odstínů, například růžové zlato se tak na dámských prstenech kombinuje s tím bílým.

Jaký by měl být snubní prsten

I snubní prsteny navíc mohou být v dámském provedení osázeny kamenem. Decentní volbou je jediný malý diamant. Tento prsten je možné velmi dobře kombinovat i se zásnubním.

Takzvaný eternity prsten je mnohem zdobnější, má podobu kroužku osázeného blýskavými kameny. Pokud však má nevěsta výraznější oba prsteny, může být vhodné je rozdělit a nosit na každé ruce zvlášť.

Z hlediska kamenů se ve snubních prstenech bývá nejčastější volbou snoubenců, respektive snoubenek, čirý kámen. To znamená diamant. Zirkon může být zejména v menším provedení od svého přírodního protějšku prakticky nerozeznatelný, ale v čase ztrácí lesk a je náchylný k poškrábání. Proto nebývá doporučován do snubních prstenů, což jsou šperky, které by měl jejich majitel ideálně nosit navždy.

Z pohledu ceny je tak akceptovatelné, pokud se snoubenci rozhodnou, že ženě pořídí i prsten s jiným drahým kamenem. U mužů se zpravidla otázka ceny řeší lépe, protože volí hladké kroužky bez zdobení, tedy bez kamenů. Pánské snubní prsteny mohou být opatřené gravírováním.


Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevy DanfilSlevový kód Klenoty Aurum

Další oblíbené články