Myčka nádobí

Jak vybrat myčku nádobí?

Myčka je jedinečným pomocníkem v domácnosti, díky kterému ušetříte množství vody, energie i svého drahocenného času. Nepříliš populární ruční mytí se stane minulostí a váš život bude mnohem pohodlnější. Jak si vybrat ten správný typ a podle jakých kritérií byste se měli řídit vám poradíme v dnešním článku.

Vestavěná nebo volně stojící

Volně stojící myčka si vás získá nejen svou cenovou dostupností, ale i tím, že ji můžete přenášet a umístit kamkoliv to bude pro vás vhodné. Myčka je určena k integraci do kuchyňské linky a vytváří s ní jeden atraktivní celek, který působí vkusně a esteticky. Zajisté vás nadchne tichým chodem a prostorovou úsporností. Pokud jde o energetickou náročnost, můžete sáhnout po myčkách s třídou A až A +++, které jsou garancí nízké spotřeby vody i energie. Příjemně vás překvapí, že spotřebují méně vody, než je tomu v případě mytí pod tekoucí vodou. Komfortnější modely disponují spotřebou vody na jeden mycí cyklus 6 – 9 litrů, levnější typy spotřebují 10 – 15 litrů vody. Co se týče účinnosti sušení, rozlišujeme třídy A až G, přičemž třída A představuje nejkvalitnější efektivitu sušení. Ty ostatní se vyznačují o něco menší účinností.

TIP: Při nákupu myčky nádobí můžete využít slevový kód na e-Beko.cz

Velikost a kapacita

Ze širokého sortimentu myček se můžete rozhodnout mezi typy se šířkou 45 cm nebo 60 cm. Pokud vaše domácnost obývá méně členů,zvolte si užší model. Při větším počtu členů domácnosti doporučujeme široký typ s vyšším objemem. Kapacita zařízení se udává podle toho, jaký počet sad nádobí myčka pojme. Jedna sada zahrnuje jeden hrnek, pohár, mělký, hluboký a dezertní talíř a také příbor. Pánve a hrnce se nezapočítávají. Běžná kapacita myčky o šířce 60 cm je 14 souprav, ty užší mají kapacitu 10 a méně sad nádobí.

Základní programy

Automatický program si jistě oblíbíte, protože díky němu se myčka sama zvolí program na mytí podle stupně znečištění a množství vloženého nádobí. Rychlý program je vynikající volbou pro rychlé umytí právě znečištěného nádobí po chutném obědě či večeři. Pomocí Intenzivního programu, který využívá vyšší teplotu vody se vám podaří dokonale umýt i starší zaschlé skvrny. Příjemně vás překvapí energeticky nejúspornější Program Eco, který využívá nižší teplotu s delší dobou mytí. Bonusem je Program na mytí skla, jehož výsledkem jsou zářivě lesklé a čisté sklenice.

Inteligentní funkce

  • Automatické dávkování – přístroj si sám nadávkuje potřebné množství mycího prostředku.
  • Zvukový signál – upozorní vás, že nádobí je umyté.
  • Světelný paprsek – jeho rozmanitým zbarvením získáte přehled o zahájení, průběhu a ukončení mytí. Zajímavostí je, že světelné body se promítají přímo na podlahu.
  • Poloviční náplň – funkce, kterou oceníte při menším množství nádobí. Cyklus mytí se přizpůsobí menší kapacitě nádobí při nižší spotřebě vody a energie se zachováním excelentního výsledku čištění.
  • Kondenzační sušení – uvnitř myčky se vodní pára přeměňuje na vodu, která následně odteče do odpadu.
  • Samočisticí filtr – je zárukou precizního čištění zařízení po každém mytí prostřednictvím silného vodního proudu. Podaří se tak odstranit kvantum mastnoty a nečistot.
  • Indikátor nedostatku soli a leštidla – vyzve vás na nutnost jejich doplnění pro bezchybný chod myčky.
  • AquaStop – systém bezpečnosti, který při poruše myčky brání úniku vody. Pokud dojde k poškození hadice, přístroj se vypne a přívodní ventil se uzavře.

Slevové kódy a slevy v e-shopech s elektronikou

Slevový kód Diskontni-nakupy.czSlevový kupón Digiboss.czSlevový kód Klarstein

Další oblíbené články