Kávovar

Jak vybrat kávovar?

Lahodné chuti kvalitní černé kávy či cappuccina určitě neodoláte. Chcete-li se svými blízkými strávit příjemné chvíle u šálku tohoto delikátního nápoje, zakupte si kávovar. Dnešní trh nabízí bohatý výběr zajímavých modelů kávovarů s lákavými funkcemi. Stačí si jen vybrat.

Typy kávovarů

Kapslový kávovar

Pokud hledáte praktický menší kávovar na rychlou přípravu různých druhů vaší oblíbené kávy, kapslový je pro vás tou správnou volbou. Jeho obsluha je velmi jednoduchá. Stačí vložit kapsli a káva je během několika vteřin připravena. V každé kapsli naleznete dávku čerstvě umleté ​​kávy, která je vakuově zabalena, čímž si zachová chuť i fantastickou aroma. Výkonnější tipy pracují s čerpadlem s profesionálním tlakem pro extrahování kávy a jejich součástí je nádoba na mléko a pěnič mléka. Podaří se vám tak vykouzlit nejen znamenité espresso, ale i cappuccino s bohatou sametovou pěnou.

Automatický kávovar

Představuje spojení moderního designu s profesionální přípravou kávy. Pokud si chcete vychutnat silné espresso s nezaměnitelnou a excelentní chutí, sáhněte právě po tomto typu kávovaru. Jeho ovládání není vůbec náročné, vyberete si druh nápoje, velikost šálku a intenzitu kávy. Plnoautomatický kávovar se sám postará o namletí kávy díky odolnému vestavěnému mlýnku. Pomůže vám namlít kávová zrna na několika stupních, na extra jemný prášek či nahrubo mletou kávu. Bonusem je nádoba na mléko nebo tryska na horkou páru, kterou si mléko našleháte do lahodné husté pěny. Jistě vás příjemně překvapí samočisticí schopnost přístroje, který se dokáže sám opláchnout od zbytků kávy či mléka a také spolehlivé senzory, které vám zas oznámí, kdy je vhodné doplnit zásobníky, vyměnit filtry a kávovar odvápnit. Pokud si rádi dopřejete čokoládu i ledovou kávu, automatický kávovar nabízí exkluzivní možnost jejich přípravy.

TIP: Při nákupu kávovaru můžete využít slevový kód e-Beko.cz nebo slevový kupón 2jakost.cz

Pákový kávovar

Když kromě výjimečné chuti espressa, cappuccina či latte macchiato milujete i rituál při jejich přípravě, zvolte si pákový kávovar. Představuje důmyslný systém, kterým si umletou kávu vysypete do sítka ve speciálním držáku, který upevníte pomocí páky. Modernější typy disponují zabudovaným mlýnkem, který vám garantuje perfektní namletí kávy. Výhodou pákových kávovarů je možnost použití nejen mleté ​​kávy, ale i naporcované v papírových filtrech. Co se týče přípravy mléka, unikátní mechanismus vám umožní vybrat si mezi jeho zahřátím nebo skvělým napěněním.

Kávovar na překapávanou kávu

Tento nenáročný a cenově dostupný kávovar vám dokáže připravit větší množství kávy, která se chuťově podobá espressu. Na jeho přípravu se používá mletá káva a horká voda, která protéká z vrchní části do nádoby uložené dolů a to přes papírový filtr nebo sítko. Čím jemnější umletou kávu použijete, tím silnější nápoj získáte. Pokud upřednostňujete nahořklou chuť kávy, překapávaná je pro vás přímo stvořená.

Super funkce

  • Časovač – určíte si čas pro spuštění chodu kávovaru.
  • Vestavěný mlýnek – zaručí vám dokonalé jemné mletí kávy.
  • Nastavení uživatelských profilů – každý člen domácnosti si uloží svůj profil s preferovaným kávovým nápojem. Stisknutím tlačítka se nápoj automaticky připraví.
  • Předehřívání šálků – nápoj putuje do ohřátého šálku, čímž si udrží teplotu i výbornou chuť.
  • SMART výbava – umožní vám ovládání pomocí smartphonu.
  • Automatické odvápnění– přístroj vás vyzve k vložení čisticí tablety nebo prášku, aby byl kávovar vždy dokonale čistý a vaše káva kvalitní.

Další oblíbené články