Pláž

Jak vybrat dovolenou?

Nezadržitelně se blíží čas prázdnin, doba, kdy trávíme více času se svou rodinou, nebo nejbližšími. Volný čas vybízí k cestování, poznávání nových míst, koupání a relaxaci. Dovolená je zkrátka zasloužený odpočinek po celoroční práci. Dejte si tedy záležet, ať dny volna skutečně prožijete v klidu, harmonii a bez zbytečných starostí. Internet vám bude dobrým rádcem a pomocníkem. Využijte ho například při balení vašich nutností, jistě najdete ucelený seznam, díky kterému na nic nezapomenete.  

Na jaká úskalí si dát při výběru zájezdu pozor? Čemu se vyhnout a jaká pravidla dodržovat? Podívejme se naší dovolené blíže na zoubek. Pokud se budete držet pár zásad, užijete si odpočinek a starosti nemají šanci.  

Vsaďte na osvědčené cestovní kanceláře  

Známé rčení praví: „důvěřuj, ale prověřuj“. Této mantry se držte a nebudete litovat. Hledejte si recenze na zájezdy, cestovní kancelář, ubytování a zkušenosti ostatních klientů. Za náš portál můžeme doporučit portály Invia.cz, Dovolena.cz a CK České Kormidlo. 

Jiný kraj, jiný mrav  

Pokud se vydáváte za hranice našich luhů a hájů, zjistěte si zvyky dané země. Každá mentalita má jiné priority a mnohdy se můžete dostat do nepříjemných situací. Zajistěte si dostatek financí místní měny. Jestliže cestujete do exotických destinací pamatujte na vhodné očkování, ušetříte si tak mnohé komplikace. Váš ošetřující lékař jistě rád poradí, co bude na vaši cestu nejvhodnější. 

Finanční stránka v neposlední řadě 

Jakkoliv se na dovolenou těšíme, musíme se bohužel ohlížet i na finanční stránku věci. Zvažte, zda je nutné ubytování v pěti hvězdičkovém hotelu, nebo se spokojíte se třemi hvězdami. To samé platí o stravování a dalších extra výdajích. All inclusive jistě potěší, ale máte na vybranou i jiné možnosti. Nenechte vaše konto vyčerpat a vystavit se pozdějším problémům. 

Vytvořte si plán 

Jestliže je vidina vaší dovolené pouze na lehátku u moře, je to samozřejmě vaše volba a je to tak v pořádku. Ostatní členy ale takové polehávání nemusí bavit celý týden. Stanovte si alespoň přibližně, jak strávíte jednotlivé dny. I poznávání nových míst má co do sebe a domů si přivezete nejen cenné zážitky, ale i milé fotografie. 

Zdraví jako cenný poklad 

Rozhodně nepodceňujte cestovní pojištění. Náhlé a nečekané výdaje za lékařské ošetření se v cizích zemích rozhodně vyšplhá do vyšších částek než v naší domovině. Cestujte tedy bezpečně a myslete na své zdraví a spokojený návrat domů celé vaší rodiny. 

Další oblíbené články