Lednice

Jak vybrat chladničku?

Chcete si koupit novou ledničku a nevíte jaký typ se hodí do vašeho obydlí? My vám poradíme, jaká kritéria byste měli zohlednit při jejím výběru, tak abyste byli spokojeni. Představíme vám jednotlivé druhy chladniček, jejich parametry i doplňkové funkce.

Umístění a velikost

Důležitým kritériem při výběru chladničky je její velikost. Pamatujte na to, že na jednoho člena rodiny připadá přibližně 70 l objemu a při mrazničce počítejte s 20 litry na osobu. Můžete ji umístit jako volně stojící a libovolně ji přemísťovat nebo vestavěnou do linky v kuchyni, což působí velmi esteticky. Je vhodné počítat s rezervou 2 – 4 cm v okolí chladničky kvůli správnému proudění vzduchu.

Typy chladniček

Kombinované chladničky jsou nejvíce vyhledávány a disponují chladničkou i mrazničkou. Mrazák může být situován nahoru nebo dolů. Pokud se mraznička nachází dole, nemusíte se často ohýbat kvůli pokrmem v chladicí části.Tyto typy nezabírají mnoho místa a vyznačují se nízkou spotřebou energie.

Monoklimatické chladničky jsou objemné a nemají mrazící část. Uskladní se v nich větší množství potravin, proto je ve velké míře vyžívají hlavně v restauračních zařízeních.

Americké chladničky představují nejmodernější trend v současnosti. Jsou kvalitní, dostatečně rozměrná a okouzlí vás atraktivním designem. Vybrat si můžete z dvoudveřových nebo čtyřdveřových. Jejich součástí je nápojový automat i výrobník ledu umístěný na dvířkách.

Energetický výkon a kompresor

Energetická výkonnost je podstatným parametrem při volbě vhodné chladničky. Vyjadřuje spotřebu energie během provozu a udává se v kWh / rok. Nejúspornější typy patří do energetické třídy A +++ až A +. Potěší vás o 25% nižší spotřebou oproti třídě A. Uděláte dobře, když chladničku umístěte do chladnější části vašeho příbytku. Pamatujte na to, že v její blízkosti by se nemněly nacházet tepelné zdroje. Co se týče počtu kompresorů rozlišujeme chladničky jednokompresorové, které mají společný termostat pro chladničku i mrazničku a mohou se vypínat pouze současně. A také dvoukompresorové se samostatným ovládáním chlazení v mrazicí i chladící části. Při vypnutí chladničky může mraznička nadále fungovat. Invertorový kompresor je typický tichým chodem, dlouhou životností a úsporou energie až 30%. Jeho chod je plynulý a na rozdíl od klasického kompresora sa nevypne, ale přejde plynule do jiného provozního režimu s nižším počtem otáček..

Doplňkové funkce

  • Super chlazení – poslouží vám k rychlejšímu zchlazení většího množství potravin s pokojovou teplotou, které jste právě přinesli z nákupu.
  • Super mrazení – představuje extra prudké zmrazení potravin se zachováním jejich původní kvality.
  • Beznámrazová technologie – brání tvoření námrazy díky ventilátoru a suchému vzduchu. Zařízení nebudete muset odmrazovat.
  • Antibakteriální úprava – vnitřní stěny chladničky jsou pokryty ochrannou vrstvou směsi stříbra, která účinně ničí bakterie a pachy, čímž se udržuje čerstvost potravin.
  • Displej – umožní vám pohodlně sledovat aktuální teplotu v chladničce i mrazničce a zvolit si potřebné parametry.

Širokou nabídku různých typů chladniček najdete v e-shopech s elektronikou.


Slevové kupóny a slevy v e-shopech s elektronikou

Slevy 2jakost.czSlevový kód E1Slevové kupóny Digiboss.czSlevový kód Comfor