Jak ušetřit za vstupy na akce

Rádi navštěvujete kulturní, sportovní a jiné akce, ale ceny vstupenek výrazně zasahují do vašeho rozpočtu? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, které vám mohou přinést zajímavé úspory a ponížit náklady i o několik desítek procent původní ceny.

Studentské slevy

Pokud studujete vysokou nebo střední školu, máte ke slevám pravděpodobně nejsnazší cestu. Na velkém množství akcí kulturního či sportovního charakteru akceptují pořadatelé studentské slevy, takže se stačí prokázat platným průkazem a máte zajištěnu nižší cenu vstupného. Možnosti si vždy předem ověřte u daného pořadatele.

Množstevní slevy

Plánujete na akci vyrazit s partou přátel? Zkuste se informovat o případné možnosti množstevní slevy. Při nákupu více vstupenek najednou je velmi často opět poskytována velmi zajímavá sleva. Domluvit se můžete například i s rodinou nebo spolužáky.

Předprodeje

Nemáte-li možnost dosáhnout na množstevní ani studentské slevy, prostudujte si, zda pořadatel akce neumožňuje nákup levnějších lístků v předprodeji. S časovým předstihem bývají vstupenky i o několik desítek procent levnější, protože u nich vzniká z vaší strany jistý závazek. Jestliže však máte jasno, že akci chcete navštívit, neměl by pro vás být předběžný nákup žádným problémem.

Nákup od jiných návštěvníků akce

Poslední možností je opak výše zmíněného předběžného nákupu. Na akcích všech druhů totiž často dochází k situaci, že majitelé lístků nakonec z různých důvodů nemohou dorazit a prodávají své vstupenky se slevou. Obvykle se můžete s touto variantou setkat na různých internetových bazarech, Facebookových skupinách nebo přímo fyzicky v místě konání. Pokud se rozhodnete pro nákup bez garance oficiální distribuce, vždy si však dobře ověřte pravost nakupovaných lístků, abyste se nestali obětí podvodu.

Další oblíbené články