Tiskárna

Jak ušetřit za tisk?

Používáte pravidelně domácí tiskárnu k tisku většího množství materiálu? Pak jistě víte, že takové aktivity se mohou v dlouhodobém horizontu výrazně prodražit. V následujícím článku se podíváme na několik tipů, jak za tisk ušetřit.

Nešetřete na zařízení

Obecně platí, že kvalita tiskárny je hlavním determinantem následných výdajů za tisk. Pokud koupíte nejlevnější tiskárnu na trhu, pravděpodobně budete velmi brzo litovat. Náklady na vytištěnou stranu totiž bývají u nekvalitních tiskáren nesčetněkrát vyšší než v případě moderních přístrojů. Snažte se proto před koupí dobře zanalyzovat nabídku tiskáren a vybrat ideální variantu podle vašich představ a způsobů budoucího využití.

Dobrý výběr náplně

Když máte koupenou úspornou tiskárnu, tak máte napůl vyhráno. Vždy však bude záležet také na tom, jaká je cena tonerů. V dnešní době je na trhu k dispozici mnoho tak zvaných alternativních tonerů, které umožňují podstatně levnější tisk než originální značkové tonery. Pokud se rozhodnete pro koupi těchto tonerů, je potřeba postupovat velmi obezřetně, aby jejich kvalita nebyla nedostačující a vy jste svojí koupí neudělali krok vedle. Pokuste se proto číst uživatelské recenze a dbát na dostupná doporučení a zpětnou vazbu od uživatelů.

Kvalita tisku

Spotřebu tiskárny výrazně ovlivňuje zvolená kvalita tisku. Pokud u některých dokumentů nepotřebujete nutně tisknout ve špičkové kvalitě, snižte v nastavení své požadavky a vaše náklady se mohou v dlouhodobějším horizontu výrazně snížit.

Oboustranný tisk

Jednoduchým, ale o to lépe fungujícím trikem, je využití oboustranného tisku. Pokud budete tisknout z obou stran, ušetříte výraznou část nákladů za papír a tím snížíte celkovou cenu tisku. Jestli plánujete aplikovat tento způsob, ověřte si předem, zda vaše tiskárna disponuje funkcí, která dokáže sama otáčet listy a ušetří vám tak spoustu práce.

Větší objem tiskněte v kopírovacích centrech

Pokud budete tisknout opravdu velký počet stránek, vždy pro vás bude pravděpodobně výhodnější využít služeb místních copycenter. Snažte se proto najít to nejlepší kopírovací centrum s dobrou cenovou nabídkou a v případě tisku velkého objemu si vyčleňte čas pro jeho návštěvu.

Další oblíbené články