mobil

Jak ušetřit za mobilní tarify?

Česká republika patří mezi země, kde jsou mobilní tarify velmi nákladné. Dle statistik utrácejí Češi, oproti srovnatelným zemím několikanásobně více peněz. Pokud chcete telefonování ušetřit, v následujícím článku vám představíme několik tipů, jak na to.

Srovnávejte

Základem pro získání výhodného mobilního tarifu je detailní porovnání všech dostupných nabídek. Dnešní doba nasvědčuje konkurenčnímu boji a díky tomu je trh velmi široký. Díky tomu můžete získat tarif přímo podle vašich představ. Kromě různých poskytovatelů, se snažte srovnávat také nabídky v rámci jejich portfolia. Někteří operátoři nabízí speciální tarify pro studenty nebo seniory, díky kterým můžete výrazně ušetřit. Využít můžete také například služby Tarifomat.cz a na jednom místě si tak porovnat nabídku všech dostupných operátorů. Pokud pro vás nebude výhodná žádná z nabídek, můžete uvažovat také o dobíjení kreditu.

Bavte se s operátorem

Pokud najdete na internetu lepší nabídku tarifu, než je váš současný, spojte se s operátorem a požadujte výhodnější nabídku. Když ho obeznámíte se svými úmysly a nabídkou na trhu, jistě najdete společnou řeč a vaše nově vyjednané podmínky mohou být podstatně výhodnější.

Využijte zvýhodněných firemních nabídek

Pokud jste zaměstnancem větší firmy, zkuste se svým zaměstnavatelem vyjednat slevu na tarif. Velké firmy pro své účely mohou získat speciální ceny tarifů jako odměnu pro významné zákazníky. Díky těmto možnostem můžete pravidelně ušetřit vysoké částky, aniž byste museli dělat výraznější kompromisy.

Zvažte rodinné smlouvy

Kromě firemních slev, můžete získat zvýhodněné tarify také v rámci rodiny. Operátor rád nabízí slevy pro větší skupiny zákazníku, protože pro něj představují jistý příjem. Zkuste se proto zaměřit na rodinné nabídky a uspořit prostřednictvím nich určitou část pravidelných plateb.

Ušetřete za složenky a vyúčtování

Pokud máte vybraný nejvýhodnější tarif, zaměřte se ještě na další faktory, které vám pomohou v dlouhodobém horizontu ušetřit. Toho docílíte například zrušením zasílání papírové verze pravidelného měsíčního vyúčtování. Pokud se spokojíte s elektronickou verzí, ušetříte za poštovné a vaše náklady budou nižší. Dalším způsobem úspory může být také platba kartou nebo online platebním účtem, tak abyste předešli nutnosti platby složenkou, která je zpoplatněna dle aktuálního tarifu pošty.

Využívejte alternativních možností komunikace

Pokud chcete ušetřit vyšší částky, extrémním řešením může být využívání alternativních druhů komunikace. K odesílání SMSek je možné využívat SMS brány nebo online komunikační klienty a internet se v dnešní době používá i k realizaci hovorů. Pro některé tak může být ideálním řešením čerpání kreditu se souběžným využíváním těchto služeb.

Další oblíbené články