Rodinný výlet

Jak ušetřit při rodinném výletu?

Výlety s rodinou přinesou nové zážitky, na které dost možná dlouho nezapomenete. Pokud ale podnikáte výlety pravidelně, může se to projevit na vaší peněžence. V následujícím článku si představíme tipy, jak na společných výletech ušetřit.

Tip první: Plánujte

Pokud budete mít dopředu připravený plán cesty, můžete si ušetřit starosti s tím, že zakotvíte v první a třeba taky nejdražší restauraci na oběd, protože celá výprava umírá hlady. Zároveň získáte představu, kolik peněz vydáte na vstupném či za dětské atrakce. A to se občas hodí vědět 😊.

Tip druhý: Vstup zdarma

Další možností, jak na rodinném výletě ušetřit, je vybírat volně přístupné památky, například zříceniny hradů, různé přírodní památky, využívat výstav rozmístěných v ulicích měst (od jara do podzimu jich můžete objevit dost po celém Česku).

Ani za návštěvu hradů či zámků nemusíte platit: existují různé kulturní akce, během kterých je vstup na památky zdarma. Zde se ale hodí zmínit, že údržba památek a práce průvodců, pokladních i ostatního personálu něco stojí, proto vstupné není jen výmysl, jak z vás dostat peníze a není potřeba se placení vstupného striktně vyhýbat. Na druhou stranu je pochopitelné, že u rodiny s více dětmi se každé zaplacené vstupné projeví na rodinné kasičce.

Tip třetí: Rodinné vstupné

Pro rodiny s dětmi je tato možnost často skvělá volba, jak ušetřit. A znovu – nebude na škodu si dopředu zjistit, zda vámi vybrané místo rodinné vstupné nabízí. Každá pozoruhodnost má své webové stránky, či alespoň pár řádek na internetu. A kdo hledá, najde 😊.

Tip čtvrtý: Jídlo s sebou

Dá se říci, že jedna z finančně nejnákladnějších položek výletů je strava v restauracích, případně z kiosků. Každá položka je nejenže dosti nadhodnocená, ale buďme upřímní – na turisticky atraktivních místech seženete převážně jídla typu hranolky a smažený sýr. Samozřejmě, není důvod si tu a tam nedopřát, ale pokud podnikáte výlety pravidelně, dávka přepáleného tuku nikomu příliš neprospěje. Proto skvělou možností, jak ušetřit, zároveň mít pořád u sebe něco k snědku a také se příliš nevzdálit od přiměřeného způsobu stravování, je jídlo do krabičky. Skvělé budou plněné tortilly nebo tousty.

Závěrem

Není důvod si nedopřát rodinný výlet, který si všichni užijete, dopřejete si a každý si najde to své. Ovšem pokud chcete ušetřit, vyzkoušejte některý z uvedených tipů a možná objevíte úplně nové možnosti rodinných výletů, aniž byste měli pocit, že o něco přicházíte.

A nyní… Vstříc novým zážitkům!


Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevový kód HumanicSlevy na InterCroatiaSlevy Elementstore

Další oblíbené články