Jak ušetřit peníze při nákupu telefonu

Pokud plánujete koupi nového mobilního zařízení, je vám pravděpodobně jasné, že se nevyhnete vysokým nákladům spojeným s pořizovací cenou. V následujícím článku se podíváme na několik tipů, jak při nákupu nového mobilu ušetřit peníze a koupit ten nejlepší kus za co nejnižší cenu.

Zapomeňte na „vlajkové lodě“

Každý rok přináší výrobní giganti na mobilní trh velký počet nových zařízení. Největší pozornost je tradičně věnována tak zvaným vlajkovým lodím jednotlivých společností, které nabízejí pokrokové technologie, ale pořizovací částky za jejich nákup jsou velmi vysoké. Snažte se tedy brát reklamní kampaně s rezervou a zaměřte se spíše na nižší řady mobilů jednotlivých značek, které sice nedisponují nejlepší výbavou, ale nabízejí mnohem lepší poměr ceny ku výkonu.

Nebojte se méně známých značek

Kromě méně vybavených mobilů od nejznámějších značek pro vás mohou být alternativou také telefony od producentů, jejichž jméno nemá ve světě technologií takové jméno. Mnohdy však tyto značky nabízejí kusy ve stejné kvalitě jako jejich známější konkurenti, ale široká veřejnost na ně pohlíží s nedůvěrou. Pokud vyberete mobil od méně známé značky, snažte se zaměřit na uživatelské recenze, které často napoví více než papírové parametry.

Udělejte si přehled o trhu

Výše zmíněné body vás při nákupním rozhodování donutí podstoupit určitý proces, díky kterému si vytvoříte přehled o aktuální situaci na trhu mobilních zařízení. Snažte se alespoň povrchně nastudovat, které značky nabízejí, jaké benefity a vybrat dle svých finančních možností a preferencí tu nejlepší variantu za přijatelnou cenu.

Zaměřte se i na použité nebo rozbalené kusy

Nákup nového telefonu může být nákladnou záležitostí i v případě orientace na dostupnější kusy. Zaměřte se proto mimo nabídky nových mobilů také na použité, repasované nebo rozbalené kusy. Díky jejich koupi můžete ušetřit velmi vysoké částky oproti novému zboží. Vždy však mějte na paměti, že u tohoto druhu zboží vám prodejce obvykle nabídne pouze zkrácenou záruku a mobily mohou vykazovat jisté známky opotřebení, takže je nutné vybírat velmi obezřetně.

Další oblíbené články